Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Zmiany w Krzyżanowicach. OPS z nowym kierownikiem

31.12.2019 00:00 red

Adam Ochmański żegna się z krzyżanowickim ośrodkiem pomocy społecznej, którym kierował przez ponad dwa lata. Wiadomo już, kto zastąpi go na tym stanowisku.

– Miesiąc temu pan kierownik OPS-u zaskoczył nas, złożył na ręce wójta wypowiedzenie – poinformował na przedświątecznej sesji rady gminy 18 grudnia wicewójt Wolfgang Kroczek. Zgodnie z zawartą umową, kierownika obowiązywało miesięczne wypowiedzenie. Z tej racji pracę w Krzyżanowicach będzie kontynuował do końca roku. A. Ochmańskiego podczas sesji oficjalnie pożegnali urzędnicy i radni, dziękując za wykonaną pracę.

Adam Ochmański w krzyżanowickim OPS-ie spędził ponad dwa lata. Przejął to stanowisko po Renacie Reszce, która po siedmiu latach przeszła do raciborskiego OPS-u. A. Ochmański mieszka w Mysłowicach. Przed podjęciem pracy w Krzyżanowicach przez cztery lata był kierownikiem działu świadczeń rodzinnych w MOPS w Mysłowicach. Jeszcze wcześniej przez sześć lat pracował w tamtejszym urzędzie miasta, gdzie zajmował się również sprawami socjalnymi. Gdzie będzie pracował teraz? Tego nie zdradza. Z naszych informacji wynika jednak, że podejmie pracę w Będzinie, gdzie pokieruje Działem Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w tamtejszym MOPS-ie. – Było to dla mnie na pewno ciekawe doświadczenie – powiedział mysłowiczanin na minionej sesji, dziękując za ponaddwuletnią pracę w Krzyżanowicach.

Wiadomo również, kto stanie u steru Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Będzie to Katarzyna Buczek, dotychczasowa kierowniczka OPS–u w Kornowacu, gdzie spędziła 16 lat. Wcześniej, przez pięć lat związana była z Rybnikiem, gdzie również zajmowała się pomocą społeczną. Mieszka w Rzuchowie.

Kto zastąpi K. Buczek w Kornowacu? Do 27 grudnia prowadzony był nabór na to stanowisko, jednak do chwili składu gazety, jego wyniki nie były jeszcze znane.

(mad)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę