Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Koncepcja za sześćset tysięcy

13.08.2019 00:00 red

Dwie firmy ubiegają się o zlecenie na opracowanie wstępnej dokumentacji wschodniej obwodnicy Raciborza.

Wszystko wskazuje na to, że zarezerwowane w budżecie Raciborza 600 tys. zł wystarczy na opracowanie dokumentacji koncepcyjno-środowiskowej dla wschodniej obwodnicy Raciborza. W ogłoszonym przez władze Raciborza przetargu biorą udział dwie firmy: Biuro Konsultingowo-Doradcze „Euroekspert” z Wymysłowa oraz spółka Mosty Katowice. Pierwszy podmiot jest gotów wykonać zlecenie w zamian za 491 tys. zł, firma z Katowic wyceniła zakres na niespełna 1,1 mln zł. W urzędzie trwa procedura sprawdzania ofert pod kątem formalnym.

Wschodnia obwodnica Raciborza ma połączyć DW 935 na wysokości ulic Piaskowej/Rybnickiej z DK 45 w Raciborzu – Sudole. Ogłoszony w raciborskim magistracie przetarg poprzedza rozpoczęcie starań o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Zwycięzca przetargu będzie miał 22 miesiące na wykonanie dokumentacji.

Od dokumentacji, do złożenia wniosków, wydania decyzji środowiskowych po ogłoszenie przetargów na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy jeszcze daleka droga. Docelowo obwodnica ma zostać wybudowana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(ż)

  • Numer: 33 (1417)
  • Data wydania: 13.08.19
Czytaj e-gazetę