środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

W Raciborzu chcą uruchomić filię Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

17.12.2018 00:00 red

O propozycji informował starosta Grzegorz Swoboda w czwartek 13 grudnia na wspólnym posiedzeniu komisji.

Filia najprawdopodobniej miałaby funkcjonować na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Starosta zaproponował, aby zabezpieczyć na ten cel pięć tysięcy złotych w budżecie na przyszły rok. Pieniądze miałyby być wydatkowane na dostosowanie pomieszczenia.

O potrzebę stworzenia miejsca dopytywał radny Tomasz Kusy. Starosta wyjaśnił, że osoba pracująca w tym punkcie głównie miałaby zajmować się obsługą mieszkańców w kwestii dofinansowań w ramach programu „Czyste powietrze”. Chodzi o pieniądze na termomodernizację czy wymianę źródeł ciepła. – Myślę, że ta osoba będzie przede wszystkim służyć informacją naszym mieszkańcom z powiatu – mówił G. Swoboda. – Będzie informatorem, ale również pomocnikiem w możliwości składania wniosków – dodał.

Tomasz Kusy cieszył się z takiej decyzji. Dodał, że chciał nawet prosić na sesji o taki krok. Mówił również o pomocy dla gmin w tym temacie. Argumentował, że dodzwonienie się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest trudne. – Te linie są ciągle zajęte – komentował.

(mad)

  • Numer: 51/52 (1383/1384)
  • Data wydania: 17.12.18
Czytaj e-gazetę