Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Urząd jako koordynator kampanii

09.10.2018 00:00 red

5 października portal nowiny.pl poinformował o piśmie skierowanym z Urzędu Miasta Racibórz do KWW Michała Fity.

– W celu skoordynowania kampanii wyborczej z innymi wydarzeniami na terenie miasta Racibórz uprzejmie informuję, że umieszczanie reklam, banerów lub plakatów wyborczych, jak również stoisk wyborczych, wymaga zgłoszenia i uzgodnienia lokalizacji u właściciela lub zarządcy nieruchomości. Powyższe dotyczy w szczególności zajęcia chodników, wydzielonych ciągów pieszych i parkingów – napisał Zbigniew Chmielarz, inspektor w Wydziale Dróg Miejskich Urzędu Miasta Racibórz, do Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Fity.

Z redakcją skontaktował się również Bartłomiej Adamski z KWW TAK., którego kandydatem na prezydenta Raciborza jest Robert Myśliwy. Okazuje się, że taka sama korespondencja wpłynęła również do tego komitetu. Pismo z urzędu otrzymał również KWW Dariusz Polowy – Racibórz może być wielki.

Wszystkie trzy komitety prowadzą aktywną kampanię wyborczą na ulicach Raciborza. Michał Fita częstował raciborzan kawą, wykorzystując do tego tzw. coffeebike (rower przystosowany do przewozu i serwowania kawy). Robert Myśliwy i jego kandydaci spotykają się z mieszkańcami „TAK. po prostu” na ulicach Raciborza, ławeczkach i przystankach autobusowych. Dariusz Polowy prowadzi z mieszkańcami „Polowy Dialog”, rozstawiając przy tym zadaszoną konstrukcję i stolik, przy którym można porozmawiać z kandydatem.

Tego typu akcji jak dotąd nie organizowali prezydent Mirosław Lenk oraz Ludmiła Nowacka.

(ż, r)

  • Numer: 41 (1373)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę