Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Duży kaliber: Znaleziono zwęglone ciało kobiety

27.03.2018 00:00 red.

PALOWICE 25 marca kwadrans po godzinie 22.00 rybnickie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

Na miejsce skierowano zastępy z JRG Rybnik oraz okoliczne OSP, powiadomiono również JRG Żory. Pierwsi na miejsce dodatrli ochotnicy z OSP Palowice. - Kiedy strażacy dojeżdżali na miejsce, z okien mieszkania wydobywały sie już płomienie - mówi młodszy brygadier Bogusław Łabędzki z PSP Rybnik. Jedna osoba sama opuściła płonące mieszkanie, drugiej wydostać się pomogli strażacy. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W akcji ratunkowej udział brało sześć zastępów straży pożarnej. Kiedy strażacy ugasili pożar i przeszukiwali pogorzelisko, odnaleźli zwłoki jeszcze jednej osoby. - Ciało było zwęglone, to prawdopodobnie kobieta. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem - mówi strażak

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zapalenie się wyposażenia mieszkania od gazowego grzejnika, którym ogrzewali sie poszkodowani.

(acz)

  • Numer: 13 (1345)
  • Data wydania: 27.03.18
Czytaj e-gazetę