Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość

13.03.2018 00:00 red.

List do redakcji

W dniach od 1 do 4 marca 2018 roku miały miejsce w Raciborzu uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca ustanowione na mocy ustawy z 3.02.2011 r. Patronat honorowy przyjęli Prezydent Miasta Raciborza oraz Starosta Raciborski. Na odbywających się wydarzeniach w ramach programu raciborskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie zauważyliśmy obecności oficjalnych przedstawicieli zarówno urzędu miasta jak i starostwa.

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu chciałby poznać przyczyny nieobecności władz samorządowych ziemi raciborskiej w tych obchodach. Zdaniem naszego klubu powaga Święta powinna być właściwie doceniona przez włodarzy miasta i powiatu poprzez należyty udział w obchodach Tych, którzy z miłości do Boga i Ojczyzny oddali to co mieli najcenniejsze – swoje życie!

Pragniemy nadmienić, że flagowanie w święta narodowe jest zaszczytnym obowiązkiem, a mimo to wspólnoty mieszkaniowe, MZB i Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowoczesna nie dopełniły tej powinności.

Żyjemy w Polsce w czasach odkłamywania historycznych faktów i zdarzeń po tragicznym okresie zmowy milczenia dziesiątków lat po II wojnie światowej. Młode pokolenie powinno poznać prawdę, by mogło z honorem i dumą żyć i służyć swojej Ojczyźnie – Niepodległej Polsce. Dlatego też przedstawiciele administracji państwowej powinni szczególnie dać przykład właściwych postaw i zachowań wobec polskiej historii, by nowe pokolenia zostały zachęcone do sensu poznawania prawdy o dziejach swojego narodu, uczyły się patriotyzmu i żyły według tych wartości. Nasz wielki rodak, św. Jan Paweł II, przestrzegał: „Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość”.

Cześć i chwała Bohaterom!

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę