Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Wiedza religijna wyższego poziomu

05.04.2016 00:00 red

Rudnik.Ósma edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej „Na drodze Cię Jezu spotykam” odbyła się 1 kwietnia w ZSO w Rudniku. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny z 14 szkół powiatu.

Tegorocznym mottem przewodnim było „Błogosławieni miłosierni…” (Mt 5,7). Uczniowie z katechetami przygotowywali się z Męki Pańskiej oraz przypowieści Ewangelii św. Mateusza i z napisanego tekstu o Bożym Miłosierdziu.

Do finału dostało się pięć drużyn. Układali puzzle, odpowiadali na pytania, wypełniali krzyżówkę. Zakres pytań był szeroki. – Sama bym chyba nie znała wszystkich odpowiedzi, a przecież się z nimi uczyłam! – mówiła po konkursie Maria Koloch z ZSP w Brzeźnicy, która wspólnie z Danielą Stiebler z ZSO w Rudniku są głównymi organizatorami konkursu.

Pojawiły się pytania w stylu: „kogo można nazwać sługą wiernym i roztropnym według przypowieści?”, „podaj dokładną datę rozpoczęcia i zakończenia Roku Miłosierdzia”, czy „które przypowieści mają na celu zobrazowanie zasobów energii tkwiącej w królestwie Bożym?”, które były trudne, a odpowiedzi uczniów dawały jurorom wiele radości.

Po trzech dogrywkach wygrała Szkoła Podstawowa nr 18 z Raciborza ze Szkołą Podstawową w Pietrowicach Wielkich. Pięć najlepszych drużyn zostało nagrodzonych przez starostę. Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody dla szkół, ufundowane przez indywidualnych sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał również dowolną wybraną nagrodę oraz figurkę gipsową Jezusa Miłosiernego lub ołtarz w Łagiewnikach do samodzielnego pomalowania.

Oprac. (woj)

  • Numer: 14 (1246)
  • Data wydania: 05.04.16
Czytaj e-gazetę