Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (1200) Data wydania: 12.05.15
Czytaj e-gazetę

Trzy miesiące do koncertu Linkin Park. Jest szansa na rekord frekwencji

Amerykańska grupa rockowa Linkin Park będzie kolejną gwiazdą światowego formatu, która wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku. Koncert odbędzie się 25 sierpnia i będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w tym roku w Polsce. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM oraz miasto Rybnik.

25 tys. fanów

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Kariera zespołu to wspaniałe pasmo sukcesów. Amerykanie występowali już na Śląsku. W 2007 roku dali koncert na Stadionie Śląskim. Wystąpili wtedy obok Pearl Jam.

– Cieszymy się, że Rybnik znalazł się na trasie koncertowej Linkin Park. Wierzymy, że dzięki wzorowej organizacji, fani, którzy od kilku lat przyjeżdżają do naszego miasta i tym razem będą zadowoleni – powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera, podczas konferencji zapowiadającej sierpniowe wydarzenie. – Jestem przekonany, że Linkin Park przyciągnie wielu fanów. To zespół, który już prawie jest legendą, a jednocześnie nadal prężnie działa i ma znaczącą pozycję na rynku –  stwierdzi natomiast Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizować koncert. Dodał również, że liczy, że na koncercie pojawi się 25 tys. fanów.

Sześć płyt w dorobku

Do tej pory grupa Linkin Park nagrała sześć albumów studyjnych. Do Polski z kolejnym koncertem przyjedzie promować ten najnowszy „The Hunting Party”. W opinii ekspertów i muzyków to „najcięższa” płyta w historii zespołu. – Najpierw nagrałem dema. To był alternatywny pop, który brzmieniem pasował do tego, co grają obecnie rozgłośnie radiowe. Później trafiłem na fragment bloga “Rock Music Sucks Right Now and it’s Really Depressing”. To skłoniło mnie do pewnych przemyśleń. Napisałem coś, co miało być odpowiedzią i wtedy zdałem sobie sprawę, że pracowałem nad czymś innym niż to, co chciałem uzyskać – tłumaczy Mike Shinoda, wokalista i multiinstrumentalista Linkin Park. Za zespołem przemawia także całe mnóstwo nagród, które zdobył w trakcie swojej kariery muzycznej. Grupa jest między innymi laureatem Grammy Awards, zdobywcą MTV Europe Music Awards. W swoim dorobku ma także nagrody American Awards, World Music Awards, Kerrang! Awards czy Billboard Music Awards. Poza tym, zespół regularnie wyprzedaje swoje występy na żywo do ostatniego miejsca, czego najlepszym dowodem jest listopadowa, europejska część trasy koncertowej. Zespół zagrał wtedy 15 razy i każdy show obejrzało komplet widzów.

Rekord frekwencji

Koncert Linkin Park będzie piątym wielkim wydarzeniem muzycznym, które odbędzie się na stadionie przy ul. Gliwickiej. Wcześniej występowali tu Bryan Adams, Guns N` Roses, Rod Stewart i Thirty Seconds to Mars.

Jak na razie organizatorzy są bardzo zadowoleni z liczby sprzedanych biletów. – Jeśli zestawimy to z liczbami, o których mówiliśmy w przypadku ubiegłorocznego koncertu Thirty Seconds to Mars, to zainteresowanie jest jeszcze większe. Można zatem powiedzieć, że mamy szansę pobić rekord frekwencyjny – przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM. – Należy pamiętać, że dopiero ruszamy z kampanią promocyjną tego koncertu. Działania promocyjne będą prowadzone na szeroką skalę. Obejmą one największe telewizje, rozgłośnie radiowe, tytuły prasowe, portale internetowe czy nośniki wielkoformatowe. To wszystko przyniesie wymierne efekty – dodaje Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Amerykanie wystąpią w Rybniku 25 sierpnia. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpoczęła się już w marcu. Wejściówki można kupić na: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

(r)

Koncert Linkin Park
25 sierpnia, wtorek, godz. 21.00