Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kapela zbiera pieniądze na płytę

29.07.2014 00:00 QLA

– Potrzebujemy jeszcze tylko 2 tys. zł, żeby w pełni sfinalizować projekt – informuje Maciej Hanusek z zespołu muzycznego The Gate, który próbuje sfinansować wydanie debiutanckiej płyty.

Zespół gra art rocka. – Jesteśmy przekonani, że to ponadczasowy rodzaj muzyki – mówi Hanusek. Każda chętna osoba może przyczynić się do wydania debiutanckiej płyty grupy The Gate. Aby to zrobić należy w internecie znaleźć adres: polakpotrafi.pl, a następnie kliknąć w baner wesprzyj projekt. Akcja potrwa do 1 sierpnia. Potrzeba łącznie 8 tys. zł. Wśród wspierających znalazły się raciborskie samorządy.

Po każdym koncercie grupy ludzie wypytują młodych muzyków o płytę i kolejne koncerty. Dla wielu muzyka The Gate może zostać uznana za niszową. – W pewnym sensie to dla nas dobry start. To trochę jak ze skandynawskimi zespołami metalowymi, wiadomo, że trzeba zwrócić na nie uwagę, kiedy na scenie pojawiają się nowe nazwiska – mówi Hanusek i dodaje, że muzyka zespołu zbiera również dobre komentarze i opinie od krytyków muzycznych.

– Wszyscy jesteśmy z Raciborza i liczymy na wsparcie naszych krajan. Fajnie będzie móc odwdzięczyć się „swoim ludziom” za pomoc w tym, jakże dla nas ambitnym przedsięwzięciu – kończy Hanusek.

(r)

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę