Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 26 (1050) Data wydania: 26.06.12

Każda praca to dla mnie wyzwanie

Weronika Krupa z Krzyżanowic nigdy nie sądziła, że pokaże światu czym się zajmuje w wolnym czasie. Kiedy ruszył projekt Kreator spotkała osoby podobne do siebie, zwykłych ludzi z wielką pasją.

KRZYŻANOWICE. – Już w szkole lubiłam zajęcia praktyczne. Co mi się podobało, chciałam zrobić sama. Już 20 lat temu haftowałam serwetki prostym haftem, później zobaczyłam haftowane obrazy i chciałam spróbować – wspomina. Przez te wszystkie lata pani Weronika ciągle tworzy i szuka dla siebie nowych wyzwań. Dziś poza licznymi technikami haftu potrafi szydełkować, ozdabiać przedmioty metodą decoupage, tworzy ozdoby świąteczne, wyplata z papierowej wikliny i rzeźbi. – Kiedy coś zaczynam, myślami cały czas jestem przy tej pracy. Z niecierpliwością czekam na wieczór, kiedy mam więcej czasu na swoją pasję. Chyba już tego nie zmienię i nie przestanę tworzyć – mówi. Prace artystki z Krzyżanowic powstają w domowym zaciszu, tam gdzie akurat jest wygodnie. – Czasem pracuję w garażu, ale wtedy mąż jest na mnie zły bo mu narzędzia porozrzucam – śmieje się. Małe hafty krzyżykowe, zwane obrazami haftem malowanymi są gotowe nawet w jeden dzień, nieco większe w tydzień. Te największe powstają w miesiąc. – Nie pamiętam ile ich wszystkich było. Tworzę głównie dla siebie, choć część moich prac rozdałam w prezencie – wyjaśnia Weronika Krupa. Co najbardziej inspiruje rękodzielniczkę? – Wyzwania. Rzeczy, których nigdy ni robiłam. I żeby były trudne! Każda praca to dla mnie wyzwanie i nie skupiam się na trudnościach tylko na tym jak z nich wybrnąć – tłumaczy pani Weronika. I dzięki temu podejściu udało się jej m.in. samej wytapetować dom, pomalować ściany czy fantazyjnie urządzić ogródek.  Największym marzeniem artystki jest zebrać grupę podobnych sobie, pozytywnie zakręconych, tworzących osób i wspólnie zorganizować w Krzyżanowicach warsztaty. Na to potrzeba jednak miejsca i chęci ludzi. – Poza tym chciałabym zaszczepić komuś moją pasję. Moi synowie raczej nie są zainteresowani, mąż czasem mi pomaga, ale głównie akceptuje to co robię. Być może uda się z wnuczką – zastanawia się. Najbliższym realizacji marzeniem pani Weroniki jest nauka techniki decoupagu 3D. Na takie warsztaty planuje wyjazd z koleżanką, którą poznała na spotkaniach Kreatora.

Jeśli znasz osobę z pasją, która tworzy w zaciszu swego domu, proszę daj nam znać. Wspólnie doceńmy osoby, które są bogactwem naszego regionu. Tel. 662 074 637 lub e-mejl: m.wojnarowski@nowiny.pl

(woj)