Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Tylko dla orłów

05.07.2011 00:00 red

Jak bumerang wraca na sesje rady skarga na dyrektora szkoły w Studziennej.

Radny Robert Myśliwy jest zdziwiony procedurą skarżenia się radzie miasta, gdzie poszkodowany nie dostaje odpowiedzi.

Rajca pytał o to prezydenta miasta, w kontekście skargi na dyrektora SP 5 w Studziennej. Komisja rewizyjna uznała ją za zasadną i przekazała włodarzowi, by ten wymierzył karę. – Nie wiadomo jakie są konsekwencje wobec dyrektora? Rodzice, którzy wnieśli skargę nie mieli wglądu w finał procesu skargowego – zauważył na sesji Robert Myśliwy i zwrócił się do prezydenta miasta, pytając o zmianę systemu informowania osób wnoszących skargi.

Mirosław Lenk odniósł się do skargi na dyrektora. – Specjalnie mówić nie mogę na ten temat, ale stosowne konsekwencje wyciągnąłem. W aktach osobowych znalazła się adnotacja, która po okresie roku może się zamazać – poinformował radnego. Lenk wspomniał też, że w sprawie skargi „odbył kilka rozmów (z szefem placówki – red.) i pewne konsekwencje wyciągnął”. – Sprawa nie została bez biegu – zapewnił.

Wyjaśnienie

W związku z głośnym odzewem i listami do redakcji po opublikowaniu przez nas artykułu z dnia 17 maja „Zbyszek, ty chcesz mnie zabić?” wyjaśniamy, że przygotowując tekst bazowaliśmy na aktach  Sądu Okręgowego w Katowicach. Ze względu na ważny interes społeczny i fakt zatrzymania kolejnej osoby mogącej mieć związek z mordem sprzed lat uzyskaliśmy zgodę na wgląd do akt. Równocześnie informujemy, że nie uzyskiwaliśmy jakichkolwiek informacji z Prokuratury Rejonowej w Raciborzu.

Redakcja

(ma.w)

  • Numer: 27 (999)
  • Data wydania: 05.07.11