Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Posucha z niemieckim

05.07.2011 00:00 red

Z klasą bilingwalną będzie ciężko.

Wicestarosta Andrzej Chroboczek podał dziś wstępne wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszeń jest mniej niż przed rokiem.

Złożono 1257 podań – to mniej niż przed rokiem, gdy było ich 1308. Urzędnik zapowiedział, że na konkretne symulacje naborowe przyjdzie jeszcze czas. – Wtedy zobaczymy realne obłożenie – zaznaczył. Podał informację na temat klasy bilingwalnej w ZSO nr 1. Na liście chętnych jest 15 osób i zdaniem Chroboczka „raczej więcej nie widać”. Tymczasem mniejszość niemiecka apeluje o zapisy do klasy dwujęzycznej. –  Język niemiecki realizowany będzie w wymiarze 6 godzin tygodniowo, z niektórymi przedmiotami nauczanymi w tym języku. Kształcenie wzbogacono o elementy historii, literatury i kultury Niemiec. Można uzyskać certyfikat DSD na poziomie C1 – informuje Doris Gorgosch.

„Strzałem w 10-tkę” określił wicestarosta uruchomienie liceum plastycznego w placówce przy ul. Kasprowicza. – Około 30 osób zakwalifikowano, po egzaminie. Jest liczna grupa uzdolnionej młodzieży – podsumował Andrzej Chroboczek na dzisiejszym posiedzeniu komisji w starostwie.

(ma.w)

  • Numer: 27 (999)
  • Data wydania: 05.07.11