Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

10.05.2011 00:00 red

28 kwietnia w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Lolek, Karol. Jan Paweł II – papież” pod honorowym patronatem biskupa opolskiego Andrzeja Czai przy współudziale parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn ze szkół podstawowych powiatu raciborskiego. W I etapie uczniowie musieli rozwiązać test związany z życiem i działalnością papieża Polaka, a w II wziąć udział w quizie wiedzowym. Na podstawie wyników z dwóch etapów konkursu jury w składzie Magdalena Pordzik organizatorka konkursu, Róża Ośka nauczyciel religii i Grażyna Chudy nauczyciel – bibliotekarz wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Borucina w składzie Dawid Koza i Marceli Sobocik, której opiekunem była Irena Chlubek, II miejsce: drużyna z Zespołu Szkół w Krzanowicach w składzie Agnieszka Jureczka i Sabina Musiał, opiekun Róża Ośka, III miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie Malwina Koziarska i Jakub Gładysz, opiekun Urszula Grabowska.

(G 5)

  • Numer: 19 (990)
  • Data wydania: 10.05.11