Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 8 (979) Data wydania: 22.02.11

50 lat razem

6 par obchodziło złote gody w raciborskim Pałacu Ślubów. 16 lutego gratulowali im wiceprezydent Ludmiła Nowacka i kierownik USC Katarzyna Kalus.
Maria (70) i Józef (73) Lachowie to Ślązaczka i góral z Podkarpacia. Pobrali się po 3 latach narzeczeństwa. Ona przez 38 lat była urzędniczką. – Mam wesołe usposobienie – podkreślała na uroczystości. Urodziło im się dwoje dzieci, mają wnuki, o które bardzo troszczy się dziadek. – Martwi się gdy chorują, pyta czy ubierają się ciepło – podkreślała małżonka.
 
Anna (71) i Władysław (72) Piwowarowie poznali się w trakcie kampanii cukrowniczej. – To była miłość od pierwszego wejrzenia, poznaliśmy się na schodach – opowiadała małżonka. O sobie mówi „zaradna baba”. – Nigdy pieniądze nie były najważniejsze, gospodarowało się tym co było. Spędziłam życie przy boku dobrego człowieka – cieszy się jubilatka.
 
Stanisława (75) i Antoni (76) Ciupka. – Trzeba sobie wybaczać, bo nie zawsze jest dobrze. Dziś młodzi ledwo się pokłócą, już chcą się rozwodzić – uważa jubilatka. Z rozrzewnieniem wspomina dancingi w Gastronomii, gdzie lubiła chodzić z przyszłym mężem. Pobrali się po roku znajomości. Na zdjęciu z córką Teresą, szwagierką Ireną i chrześnicą Danką.
 
Magdalena (72) i Alfred (77) Widrińscy – małżonka nie mogła przyjść do USC z powodu choroby. Tacie towarzyszyła córka Maria. W Pałacu Ślubów podziękowała mu za opiekę nad matką. – Ja zawsze dużo pracowałem. Jak rankiem wyszedłem, to wracałem nocą. A dzieci nam się rodziły – opowiadał o życiu jubilat.
 
Urszula (70) i Józef (75) Jokelowie poznali się w pracy, w Kietrzu. Ona pochodzi z Ocic, on z Pietrowic Wielkich. Na zaloty chodził piechotą. – O randkę było ciężko. Mąż musiał chodzić za mną na nieszpory – wspomina pani Urszula. Teraz oboje udzielają się w chórach. Na zdjęciu z wnuczką Anetą.
 
Elżbieta (72) i Wilhelm (74) Dudacy to sąsiedzi z jednej ulicy. – Mąż nie musiał daleko szukać – uśmiecha się jego wybranka. Pochodzą z Ocic i tam mieszkają do dziś. Dochowali się 3 synów i córki oraz aż 11 wnuków.