Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (973) Data wydania: 11.01.11

Ebul strzela z dystansu

Zgodnie z zapowiedzią zadaliśmy kilka pytań zwycięzcy plebiscytu Nowin Raciborskich na najładniejszego gola 2010 roku – Tomaszowi Sobeczko I. Piłkarz opowiada nam m.in. o zdobytych przez niego golach, o swoich piłkarskich ulubieńcach, a także o nowym trenerze Górek Śląskich i faworytach do awansu w raciborskiej A klasie.
– Jaka jest pana ulubiona pozycja na boisku?
– Środkowy pomocnik.
 
– Czy gol, który został wybrany przez naszych czytelników na bramkę 2010 roku był najpiękniejszym w pańskiej karierze piłkarskiej?
– Jednym z wielu, aczkolwiek ta bramka, która wygrała plebiscyt to jedna z pierwszych w moim rankingu, przeważnie strzelam z dużej odległości i stąd te piękne gole. Najpiękniejszy jakiego strzeliłem to był jak grałem jeszcze w Polonii Marklowice. Rywalem była Skałka Żabnica. Wtedy uderzenie też było z okolic 30 metra, bramkarz został przelobowany, a piłka trafiła prosto w okno bramki.
 
– Ile pańskich bramek mogą się spodziewać kibice w występach w rundzie wiosennej?
– To ile strzelę bramek na wiosnę zależy od nowego trenera, ale myślę, że strzelę więcej niż jesienią.
 
– Jacy są ulubieni pana zawodnicy ze świata piłkarskiego?
– Najlepszy na świecie jest Lionel Messi, ale moimi ulubionymi piłkarzami, na których się wzoruję są Xavi Hernandéz i Andrés Iniesta.
 
– Jak pan traktuje granie w jednym zespole z zawodnikiem, który również się nazywa Tomasz Sobeczko?
– Drugi Tomasz Sobeczko grający w Górkach Śląskich to jest moja bardzo daleka rodzina. Dowiedziałem się, że jest wolnym zawodnikiem, zadzwoniłem do niego, przedstawiłem się jako Tomasz Sobeczko i zapytałem, czy chciałby wzmocnić naszą drużynę. Przekazałem informację prezesowi i on już sprowadził go do Górek. Znałem go z boiska z niektórych meczów jakie graliśmy przeciwko sobie. W Górkach wiele osób rozróżnia nas po pseudonimach. Ja jestem „Ebul”, a drugi Tomek to „Sobek”.
 
– Kto awansuje pana zdaniem z A klasy do Klasy Okręgowej?
– Naprzód Zawada Wodzisław Śląski jest najlepszym zespołem, z którym się zmierzyliśmy w rundzie jesiennej, ale jakoś dziwnie tracą punkty na swoim boisku. U lidera z Kuźni Raciborskiej grają bardzo młodzi zawodnicy, więc nie wiadomo co oni będą chcieli zwojować. Myślę, że ligę wyżej awansuje moja drużyna i wodzisławska Zawada.
 
– Jakie ma pan zapatrywania na nowego trenera LKS-u Górki Śląskie Mieczysława Masłowskiego?
– Na razie mieliśmy trzy treningi, takie na rozbieganie. Znam go z boiska, bo grałem z nim wcześniej w Rydułtowach. Myślę, że nie będzie problemu się z nim dogadać.
 
– Jakie ma pan plany na przyszłość?
– Gdyby się dało grać wyżej w lepszym klubie, to byłaby fajna sprawa, ale trochę praca na to mi nie pozwala. Pracy na pewno nie rzucę, prędzej to bym dostosował ją do gry w piłkę.
 
Kariera:
LKS Lyski
Naprzód Rydułtowy
LKS Lyski
Czarni Nowa Wieś
LKS Górki Śląskie
Polonia Marklowice
LKS Górki Śląskie
 
Wyniki plebiscytu Nowin Raciborskich na gola 2010 roku strzelonego na ziemi raciborskiej
1. Tomasz Sobeczko I - LKS Górki Śląskie 19,39%
2. Tomasz Hiltawski - LKS Zabełków 14,29%
3. Rafał Owczarek - KS Żory 12,24%
4. Sebastian Łuczak - LKS 1908 Nędza 9,18%
4. Martin Pendziałek - LKS Gamów 9,18%
6. Dariusz Halszka - Przyszłość Rogów 8,16%
7. Zbigniew Zdrzałek - Dąb Gaszowice 6,12%
8. Krzysztof Śleziak - Naprzód Rydułtowy 4,08%
8. Tomasz Wojciechowski - Rafako Racibórz 4,08%
10. Wojciech Grabiniok - Rafako Racibórz 3,06%
 
Pozostałe miejsca: Leszek Floriańczyk ze Zgody Zawada Książęca, Łukasz Sobalak i Artur Paćkowski z KS Stal Kuźnia Raciborska, Łukasz Sombrowski z Rafako Racibórz oraz Dagmara Grad z AZS Wrocław.
 
(kozz)