Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Orlik będzie działał jak wabik

30.11.2010 00:00 red
To trzeci kompleks boisk w mieście, zbudowany w ramach rządowo-samorządowego programu. Pierwszy w placówkach powiatowych.
„Z iskierką zazdrości” liczna dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych patrzyła jak przy budowlance i zawodówce otwierają nowe boisko.
 
Po wyborach samorządowych, ale przed wyborem na stanowisko starosty Adam Hajduk przeciął wstęgi przy nowym kompleksie boisk, zlokalizowanym przy ul. Wileńskiej. Skorzysta z nich na pewno około 1300 uczniów dwóch tutejszych szkół, a popołudniami (szczegółów jeszcze nie ustalono) kolejne rzesze mieszkańców Raciborza. – Zaczynaliśmy od wyposażania szkół w sale komputerowe, teraz stawiamy na boiska – mówił włodarz powiatu.
 
W mijającej kadencji Hajduk był łaskaw dla oświaty. Wybudował salę gimnastyczną przy mechaniku i małe boisko przy I LO. W przyszłym roku powstanie zadaszenie obiektów sportowych przy szkole sportowej. Mówi się jeszcze o dwóch nowych salach – przy ekonomiku i II LO, ale kolejne budżety samorządu z placu Okrzei nie będą już tak duże jak te, którymi dotąd dysponowano dzięki dobrodziejstwu Unii Europejskiej.
 
– Oby ten orlik zapoczątkował budowę takich boisk przy szkołach powiatu. Życzę go każdej, bo widzę iskierkę zazdrości u dyrektorów – mówiła radna sejmiku Ewa Lewandowska.
 
Przedstawiciel marszałka województwa przywiózł do Raciborza piłki w prezencie. – Jak byłem młody, to szło się na hasiok grać w piłkę. Młodzież ma teraz dużo lepsze warunki – powiedział Paweł Rasek. – To 96 orlik na Śląsku. Byliście bliscy trafienia w setkę – powiedział władzom powiatu.
 
Dyrektorzy budowlanki i zawodówki liczą, że nowe boisko zachęci młodzież gimnazjalną do rozpoczęcia dalszej nauki właśnie w ich placówce. – Na pewno wzmocni to naszą ofertę. Do tej pory stare, asfaltowe boisko skutecznie niektórych odstraszało – uważają Bożena Chudzińska-Latacz i Jacek Konsek.
 
(ma.w)
  • Numer: 48 (967)
  • Data wydania: 30.11.10