Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Grill za 10 złotych

10.08.2010 00:00 red
Podgrzewanie kiełbasek na grillu to najprostszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Możemy postawić ruszt w niemal każdym miejscu na terenie miasta.

Jako paliwo powinno się stosować drzewo owocowe (do rozpałki) oraz węgiel drzewny lub specjalne brykiety (do podtrzymania żaru). Najtańszy grill kosztuje w marketach około 10 zł. Worek węgla drzewnego 3 kg to blisko 8 zł.
Nie ma przepisów prawa regulujących urządzanie grilla na balkonie. Ręka Temidy wkroczy tylko wtedy, gdy np. z balkonu spadnie nam węglik lub kiełbaska i ktoś zgłosi skargę. Administracja domu może ustanowić wewnętrzne przepisy, zabraniające dymienia. Siła tych ustaleń nie grozi jednak nikomu z kodeksu wykroczeń, to teren prywatny. Bardziej odbije się to na naszym wizerunku i relacjach z sąsiadami. Chyba, że uda nam się przekonać ich wcześniej do wspólnej wyżerki.
Przed grillowaniem pamiętajmy aby posmarować ruszt olejem (zapobiegnie to przyklejaniu się potraw. Do węgla można dodać przypraw dla aromatu. Dym z grilla powinien unosić się do góry, podwędzając nasze potrawy.

(woj)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10