Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Co, gdzie, kiedy?

20.07.2010 00:00 red

KLUB KONESERA: JAK KOCHAJĄ NA WYSPACH
Filmy klubu przy kinie Bałtyk są wyświetlane we wtorki o godz. 20.00, bilet kosztuje 2 zł jeśli posiada się ważny przez 2 miesiące karnet za 20 zł (inaczej cena biletu to 10 zł). 20 lipca brytyjski film obyczajowy o miłości nastolatki i dojrzałego mężczyzny – „Była sobie dziewczyna”.

BAŁTYK: JUTRO FUTRO, A POJUTRZE ISTOTA 
W środę i czwartek kino zaprasza na komedię o podróży w czasie pt. „Jutro będzie futro” o godz. 20.00. Na seansie o godz. 18.15 romantyczne „Listy do Julii”. Od piątku można będzie obejrzeć tu thriller sf pt. „Istota” (godz. 20.00, zdj.). Dla dzieci od weekendu bajka o „Dzwoneczku” (17.00 i 18.30; sobota i niedziela – 15.30).

MEMORIAŁ W RACIBORZU
21 sierpnia – sobota - Stadion OSiR, ul. Zamkowa10.00 – Turniej Koszykówki Ulicznej STREETBALL o Puchar Dyrektora Telewizji Katowice18.15 – Otwarcie XVII Memoriału18.30 – Koncert zespołu Antyki20.00 – Wręczenie nagród STREETBALL20.30 – Koncert - Ewa Farna
22 sierpnia – niedziela – Stadion OSiR, ul. Zamkowa10.30 – Msza Św. Memoriału oraz za NSZZ „Solidarność” Ziemi Raciborskiej - Kościół WNMP Rynek15.00 – Mistrzostwa Polski w Zapasach Plażowych16.30 – Koncert zespołu GOOD DAY18.00 – Koncert zespołu Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem19.30 – Baw się z nami Strażakami20.30 – Koncert The UK LEGENDS „SMOKIE”22.00 – Pokaz sztucznych ogni Wstęp na wszystkie imprezy - wolny.

600-LECIE Z RYCERZAMI
24 i 25 lipca mieszkańcy Suminy będą świętować okrągłą rocznicę istnienia miejscowości. Szykuje się prawdziwe wielkie święto. Sumina w tym roku obchodzi swoje 600-lecie istnienia. Ze względu na historię wsi, podczas rocznicowych obchodów nie zabraknie na pewno rycerskich akcentów. Swój średniowieczny obóz rozłożą w Suminie Drengowie znad Odry, prezentując historyczne stroje i ekwipunek prawdziwych Wikingów. Pierwszego dnia imprezy pokaz dają też kawalerzyści z Pułku Kawalerii Konnej, rekonstruując potyczki z początku II wojny światowej. Hitem wieczoru będzie występ szkockich dudziarzy i pokazy dalekowschodnich sztuk walki z tańcem ognia. O godz. 21.00 artyści z grupy Nastroje wyśpiewają najpiękniejsze rytmy operowe, operetkowe i musicalowe. Drugiego dnia imprezy będzie można posłuchać Orkiestry Dętej z Gołkowic, zespołu Kurczat i grupy Syrinx i pośmiać się przy kabarecie Noł Nejm. Całą imprezę zakończy wieczorny pokaz ogni sztucznych przy muzyce. Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży będzie możliwość darmowej przejażdżki na koniu lub na quadzie, a także lunapark, konkurencje familijne i loteria fantowa. Cała impreza odbędzie się na boisku przy przedszkolu przy ulicy Dworcowej. Partonat medialny nad 600-leciem miejscowości objął Tygodnik Rybnicki.

ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC CORAZ BLIŻEJ!
30 i 31 lipca w Hulczynie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Štěrkovna Open Music. Wielką zaletą Štěrkovna Open Music jest  miejsce. Festiwal odbywa się niedaleko Polski, na malowniczym brzegu jeziora w miejscowości Hlučín. Festiwal będzie obfitował w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, ale oczywiście największą ma być muzyka. Podczas Štěrkovna Open Music można będzie usłyszeć przede wszystkim rock i pop. Organizatorzy podkreśląją, iż ich festiwal charakteryzuje tolerancja i brak agresji na scenie oraz na widowni. Podczas dwudniowej imprezy zaprezentują się legendy czeskiej i słowackiej sceny muzycznej. Usłyszeć będzie można również młode, regionalne zespoły. Na festiwalu zaprezentuje się też raciborski zespół Perpetum Homo.  Bilety do nabycia w sieci Ticketstream i TicketPro, w cenie 490 kc za dwudniowy karnet w przedsprzedaży oraz w dniu festiwalu karnet 600 kc, natomiast wejściówki na poszczególny dzień: piątek 400 kc, sobota 400 kc. Dzieci do 140 cm wzrostu wstęp bezpłatny. W zeszłym roku na festiwalu wystąpiła Ewa Farna (na zdjęciu).
Wygraj bilet na Štěrkovna Open Music! Odpowiedz na pytanie: czy Hlučín leży nad jeziorem? SMS o treści NRE Tak lub NRE Nie wyślij na numer 7101 (1,22 zł z VAT). Konkurs trwa do poniedziałku 26 lipca do godziny 12.00. Zwycięzca o wygranej zostanie poinformowany telefonicznie.

LETNIA MUZYKA NA RYNKU
10 lipca o godz. 18.00 na raciborskim rynku znów rozlegnie się muzyka. Tym razem będziemy mogli posłuchać raciborskiego zespołu Perspektywa oraz uczestników warsztatów wokalnych, prowadzonych w RCK przez Alicję Ploch-Burdę. Dzień później, w niedzielę, na Rynku wystąpi  Kwartet Bramy Morawskiej i soliści (muzyka filmowa i musicalowa). Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 18.00 i są darmowe.

 

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10