Numer: 23 (943) Data wydania: 08.06.10

Górnicy wygrali w Rudach

W pierwszym z dwóch meczów finałowych o mistrzostwo trampkarzy starszych podokręgu Racibórz piłkarze Buku Rudy przegrali na swoim terenie z Górnikiem Pszów aż 5:0. W drugim meczu finałowym pszowianie mają dopełnić formalności.
Pierwsi zagrożenie w meczu stworzyli goście z Pszowa. W 4. minucie, po stracie piłki przez defensywę Rud, groźną akcję przeprowadził Bartosz Ochyj, który oddał strzał minimalnie obok słupka. Druga, warta uwagi akcja, miała miejsce dziesięć minut później. Tym razem kapitan Górnika – Zbigniew Grasman trafił piłką w słupek. W 20. minucie na prowadzenie wyszli goście z Pszowa, a bramkę zdobył Bartosz Ochyj, posyłając piłkę z okolic szesnastego metra. Atak ekipy gospodarzy praktycznie nie istniał, natomiast pszowian odwrotnie. Z każdą minutą napastnicy grali coraz bardziej ofensywniej. W 31. minucie Grasman podał do świetnie ustawionego Marcina Gomołki, a ten precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie podopiecznych Marcina Należytego na 2:0. Minutę później padł trzeci gol, tym razem z rzutu karnego, a autorem jego był aktywny tego dnia Grasman. Do przerwy utrzymało się wysokie prowadzenie górników z Pszowa. W drugiej połowie Rudy zaczęły nawiązywać rywalizację poprzez oddanie pierwszych groźnych strzałów w meczu. Sytuacja ta trwała kilka minut i do zmasowanych ataków znów przystąpili goście. W 47. minucie do siatki trafił Seweryn Hink, który wszedł po przerwie. Dziesięć minut później ponownie Hink i było już 5:0 dla trampkarzy spod Wodzisławia Śląskiego. W ostatnich minutach drugiej części meczu obie ekipy próbowały strzelić kolejne bramki jednak żadnej się już ta sztuka nie udała i to pszowianie pokonali rudzian 5:0.

LKS Buk Rudy – TS Górnik Pszów 0:5 (0:3)

Bramki: Bartosz Ochyj 20., Marcin Gomołka 31., Zbigniew Grasman 33.-k., Seweryn Hink 47., 57.

Sędziowali: Karol Knura, Arkadiusz Targowski, Wojciech Hanusek.

LKS Buk Rudy: Szymon Krzyżanowski (60. Sebastian Morgała) – Damian Nowak, Adrian Szendzielorz, Artur Szendzielorz, Szymon Cisek, Szymon Dudek (65. Mateusz Wilisz), Grzegorz Ciechanowicz, Marcin Ciupek (36. Dawid Barkowski), Kamil Przybyła (68. Mateusz Cisek), Adam Tworuszka, Łukasz Szendzielorz (46. Patrycjusz Salamenora).
Trener: Mariusz Wanglorz

TS Górnik Pszów: Konrad Adamski – Sebastian Świst (36. Karol Skorupa) Bartosz Ochyj, Marcin Miłek, Marcin Pochcioł (36. Seweryn Hink), Zbigniew Grasman, Seweryn Jaskóła, Artur Ryborz (60. Wojciech Faber), Radosław Pradelok, Marcin Gomołka (55. Szymon Baron), Michał Zdybski. Trener: Marcin Należyty