Numer: 11 (935) Data wydania: 16.03.10

Medale w Spale

Justyna Święty na dystansie 400 m i Rafał Smoleń za bieg na dystansie 300 m zdobyli srebrne medale w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów.
Raciborscy lekkoatleci wraz z pierwszymi oznakami wiosny wyszli w teren, by przygotować się do biegów przełajowych. To jest najlepszy moment by podsumować osiągnięcia halowego sezonu. Najlepsi lekkoatleci rywalizowali podczas Mistrzostw Śląska w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów na spalskiej bieżni w średnich i długich biegach oraz w krótkich biegach, płaskich i przez płotki, na skoczniach i na rzutni hali w Brzeszczach.

W Spale godnie zaprezentowała się Justyna Święty, podopieczna trenera Kazimierza Stępnia, która przebiegła dystans 300 m z wynikiem 40.97 sek. i zajęła 1 miejsce.

2 miejsce na dystansie 200 m z wynikiem 23.30 sek. zdobył Rafał Smoleń, którego trenerem jest Piotr Morka.

Srebrny medal na tym samym dystansie w kategorii juniorów starszych zdobył Martin Musiolik z wynikiem 23.05 sek, którego trenerem jest Kazimierz Stępień.

Brązową medalistką została podopieczna Pawła Kędziora, Magdalena Skaba, w biegu na 200 m z wynikiem 26.63 sek.

W biegu na 1000 m 5 miejsce zdobył młodzik Szymon Waskin, który pomimo upadku przebiegł ten dystans w czasie 3.00.93 min. Również 5 miejsce zdobył Maciej Smal przebiegając dystans 300 m w czasie 38.77 sek. Renata Sajdak w biegu na 600 m z czasem 1.46.21 min zajęła 6 miejsce.

Podopieczni trenera Karola Szynola na zawodach w Brzeszczach osiągnęli wartościowe wyniki. Wśród juniorów młodszych w trójskoku Joanna Budzik zajęła 2 miejsce z wynikiem 10,55 m. Czwartą lokatę zdobył w biegu na 60 m ppł Aleksander Damasiewicz z czasem 9.58 sek. Obydwoje trenowani są przez trenera Karola Szynola.

Młodzicy również z Mistrzostw Śląska przywieźli 5 krążków. Podopieczni trenerki Joanny Skalik oraz Karola Szynola zaznaczyli swoją obecność kilkoma ciekawymi wynikami. Do najlepszych należy wynik Karoliny Wieczorek w biegu na 60 m, która wygrała ten dystans z wynikiem 8.11 sek. Srebrny medal zdobył Patryk Eustachiewicz, który w skoku wzwyż pokonał wysokość 165 cm. Brązowe medale zdobyli Mateusz Kampik w biegu na 60 m z czasem 7.68 sek Krzysztof Cichy na 69 m ppł z czasem 9.88 sek, oraz kulomiot Denis Bartha, który pchnął kulę na odległość 12,16 m. W finałowych ósemkach znaleźli się również skoczkowie wzwyż Grzegorz Ptak, który zajął 6 miejsce z wynikiem 159 cm i Anita Irzik, która była 8 z wynikiem 135 cm, oraz Daniel Zalewski, który zakończył bieg na 60 m na 6 miejscu z wynikiem 7.94 sek.

Juniorzy, medaliści Mistrzostw Śląska dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Spale, zdobywając dwa srebrne medale.

Pierwszy zdobyła Justyna Święty, która dystans 400 m przebiegła z czasem 57.29 sek. Drugi srebrny krążek przywiózł Rafał Smoleń za bieg na dystansie 300 m z czasem 35.49 sek. Joanna Budzik na tych zawodach w trójskoku zajęła 9 miejsce z wynikiem 10,72 m oraz Martin Musiolik w biegu na 400 m był na 13 miejscu (51.03 sek).