Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (933) Data wydania: 02.03.10

Napisał do niego na naszej klasie

Tomasz Sikora przekazał choremu Arkowi złoty medal.
Niezwykle wzruszające spotkanie odbyło się w miniony piątek, 26 lutego, w Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej.
 
Tomasz Sikora, najlepszy polski biathlonista przekazał swój złoty medal z Mistrzostw Europy Arkowi Potyce, uczniowi tej szkoły. Chłopiec choruje na ciężkie schorzenie – naczyniaka jamistego nogi. Przeszedł już wiele operacji, konieczna jest kolejna, bardzo kosztowna w Hamburgu. W spotkaniu z udziałem mediów z całego regionu wzięli także udział członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław, którzy przekazali Arkowi tysiąc złotych uzbierane podczas niedawnego turnieju.
 
Spotkanie mistrzów życia
 
Wszystkich gorąco przywitała Gabriela Niemiec, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu. – Witamy naszego mistrza, Tomasza Sikorę. Mistrzami są także Arek i jego mama, którzy zmagają się z chorobą – mówiła dyrektor Niemiec. – Od lat Arek nie ma normalnego dzieciństwa. Gdyby nie pomoc innych, problemy rodziny byłyby nie do pokonania. Dlatego tym bardziej dziękuję wam, mediom, za nagłośnienie historii Arka. Dzięki temu wielu ludzi ruszyło z pomocą, zaświeciło światełko w tunelu – mówiła pani dyrektor. Podziękowaniom nie było końca. Dziękował Arek, dziękowała mama Arka – Teresa Placek.
 
Po co ma leżeć w szufladzie
 
Tymczasem Tomasz Sikora w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że o Arku dowiedział się wcale nie z gazet, ale z… naszej klasy. – Arek napisał do mnie na naszej klasie. Trochę mnie to zdziwiło, ale i ucieszyło, bo zorientowałem się, że Arek to chłopak bardzo zaradny, który szuka pomocy – mówił słynny biathlonista. – Nie zawahałem się ani chwili. Cieszę się, że mogę mu przekazać ten złoty medal. Ciężko na niego pracowałem, ale o wiele bardziej przyda się użyty w tak szczytnym celu, niż żeby miał leżeć w półce – dodał Tomasz Sikora. Wspomniał, że to już drugie złoto, które przekazuje na aukcję ze szczytnym celem. Najczęściej zaś dzieli się numerkami startowymi.
 
Pomogą w licytacji
 
Na operację w Niemczech Arkowi potrzeba w sumie około 40 tys. zł. – Brakuje mi jeszcze 10 tys. zł, ale myślę, że teraz to już z pewnością starczy – uśmiechnął się do złotego medalu oraz do kibiców Odry Wodzisław, którzy go wspierają. Sam od wielu lat kibicuje zarówno Odrze, jak i Tomaszowi Sikorze. – Cenię naszych sportowców za determinację i poświęcenie – mówił Arek Potyka. Gimnazjum nr 2 wraz z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z pomocą” pomogą Arkowi w licytacji cennego trofeum biathlonisty.
 
(izis)