Numer: 1 (925) Data wydania: 05.01.10

Sportowcy dwóch kółek podsumowali sezon

Najlepsze wyniki spośród kolarzy osiągnęli w 2009 roku zawodnicy kategorii junior. Szymon Strzeduła zajął 2 miejsce w challenge Śląskiego Związku Kolarskiego.
Raciborscy kolarze, podobnie jak w latach poprzednich, ścigali się na zawodach przełajowych, na szosie, a na torze ścigał się jedyny kolarz torowy Tomasz Strzeduła.

W kolarstwie przełajowym kolarze startowali na wyścigach w Myszkowie, Koziegłowach, Szczekocinach, Hucisku i Złotym Potoku, zajmując miejsca od 4 – 26.

Na Mistrzostwach Śląska w Rzeniszowie najlepiej pojechał Krzysztof Michna, zajmując 5 miejsce, Karol Kuczyński był 11.

Tomasz Strzeduła startujący w kolarstwie torowym w kategorii orlik, U-23, w sezonie 2008 z kadrą Polski startował na torach Polski, Czech, Niemiec, Słowacji i Austrii. Był kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa świata w RPA, nie zaliczy tego sezonu do udanych. W 2009 roku po zgrupowaniach na torach we Frankfurcie, Żyrardowie i Pruszkowie wystartował w Pucharze Polski w Szczecinie, Łodzi i Żyrardowie w czterech konkurencjach: sprintach, keirinie, na 1 km i w scratchu, zajmując miejsca od 4 do 11.

Na mistrzostwach Polski, które odbyły się na nowym torze ARENA w Pruszkowie, uważanym przez fachowców za najszybszy tor świata, Tomasz Strzeduła zajął w poszczególnych konkurencjach następujące miejsca: na 1 kilometr 11, w sprincie 8, w scratchu 9, w keirinie 11.

W kolarstwie szosowym zawodnicy Cyklo Klubu Ziemia Raciborska rozpoczęli swój sezon 5 kwietnia w Sobótce, a zakończyli w połowie października w Studzionce. W ciągu sezonu wystartowali w 29 wyścigach jednodniowych, 4 seriach Pucharu Polski, 3 wyścigach międzynarodowych wieloetapowych w kraju i 2 wyścigach międzynarodowych wieloetapowych w Republice Czeskiej i na Słowacji.

Najlepsze wyniki spośród kolarzy osiągnęli w 2009 roku zawodnicy kategorii junior. W tej kategorii Szymon Strzeduła zajął 2 miejsce w challenge Śląskiego Związku Kolarskiego z 228 punktami, Krzysztof Michna 7 miejsce, a Karol Kuczyński 12. W klasyfikacji zespołowej Śląskiego Związku Kolarskiego CK Ziemia Raciborska zajęła 2 miejsce.

Szymon Strzeduła wygrał międzynarodowy wyścig w Bełchatowie i Poczesnej, zdobył srebrny medal mistrzostw Śląska ze startu wspólnego w Koziegłówkach. W jeździe indywidualnej na czas w Olsztynie zajął 4 miejsce, a w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Szlakami Jury uplasował się na 3, 4, 6 i 9 miejscu w poszczególnych etapach. W Międzynarodowym Kryterium Ulicznym w Rudzie Śląskiej zajął 5 miejsce. W zawodach Pucharu Polski w Chrzypsku Wielkim był na 5 miejscu, w Zamościu na 6, w wyścigu w Imielinie uplasował się na 3 pozycji, a na Tyskim Kryterium Fiata był 10.

Para Krzysztof Michna, Szymon Strzeduła zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Śląska Parami w Bytomiu. Karol Kuczyński członek kadry Śląska Juniorów na Międzynarodowym Wyścigu w Grudziądzu, gdzie startowało 28 ekip zagranicznych, zajął 15, 22 i 27 miejsce. W zawodach Szlakami Jury był 4 w Rydułtowach i 14 w Szczekocinach.

Krzysztof Michna, który był powołany do kadry Śląska zajął 8 miejsce w challenge Śląskiego Związku Kolarskiego za 2009 r.