Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Przyznał się, że zabił

22.12.2009 00:00
Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał 14 grudnia 58-letniego bezdomnego, który w lipcu zabił w pustostanie swojego kolegę. Mężczyznę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym skazano na siedem lat więzienia.
Rozprawa odbyła się, wydziale zamiejscowym w Wodzisławiu Śląskim. Janusz K. podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym przyznał się do pobicia swojego kolegi. W wyniku odniesionych obrażeń bezdomny zmarł.
 
Przypomnijmy, 18 lipca około godziny 11.30 raciborska policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie, że na terenie byłych warsztatów zakładu poprawczego w Raciborzu, zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Osoba zgłaszająca co jakiś czas odwiedzała i pomagała bezdomnym przebywającym w pustostanie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że znalezionym mężczyzną był Zdzisław K., 58-letni bezdomny przebywający od dłuższego czasu na terenie pustostanu razem z innym bezdomnym.
 
Podczas oględzin zwłok, okazało się, że posiadały one liczne obrażenia, które mogły być prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny. W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali do wyjaśnienia 48-letniego bezdomnego mężczyznę mogącego mieć związek z tą sprawą. W toku śledztwa Janusz S. przyznał się do pobicia deską swojego kolegi.
 
(acz)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09