Numer: 47 (919) Data wydania: 24.11.09

Wygrana DHL w meczu na szczycie

Niedzielny mecz 6 kolejki ALK pomiędzy DHL a Sneakers4u można śmiało nazwać meczem o 6 punktów, w którym 7 punktami wygrała drużyna DHL.
Bardzo wyrównane spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut. W czasie meczu każda z drużyn obejmowała prowadzenie, zazwyczaj przewaga wynosiła maksymalnie 3 – 4 punkty, ale nie więcej niż 7 punktów.

Po wyrównanej I kwarcie prowadziła drużyna Sneakers4u 17:14. W II kwarcie powiększyli przewagę do 7 punktów 21:14 i od tego momentu DHL zaczął odrabiać straty i doprowadził do remisu 26:26 i 30:30. Ostatecznie Sneakers4u wygrał II kwartę tylko z jednym punktem przewagi 32:31. W III kwarcie DHL zaczyna się rozkręcać i prowadzi 37:34, potem 45:41, na 12 sekund przed końcem kwarty jest remis 47:47 DHL rzuca za 2 punkty i wychodzi na prowadzenie 49:47 po III kwartach. W IV kwarcie od stanu 49:47, DHL zdobył 9 punktów, a zespół Sneakers4u tylko 2 i było 58:49 dla DHL, ta przewaga utrzymała się prawie do końca spotkania. W końcówce zabójcze kontrataki dały zwycięstwo drużynie DHL.

Sneakers4u: Paweł Zwierzyna, Krzysztof Cygan, Emil Szwed, Adam Feliniak, Igor Sokołowski, Damian Dziwoki, Łukasz Kołodziej, Maciej Kowalski, Bartosz Sosin, Tomasz Soroka, Maciej Sielańczyk, Marek Szalc.

DHL: Marcin Żurek, Mariusz Jędrzejewski, Remigiusz Luterek, Ryszard Żurek,

Krzysztof Maryszczak, Zbigniew Pałka, Marek Halama, Marcin Kostka, Michał Cycon, Tomasz Piecha.

Krzysztof Maryszczak – kapitan DHL: Wiedzieliśmy, że drużyna Sneakers4u będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem, dlatego byliśmy skoncentrowani podczas tego spotkania. Po kontrach zdobyliśmy w końcówce dużo punktów, co pozwoliło nam trochę odskoczyć od przeciwnika i utrzymaliśmy prowadzenie do końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni po tym meczu, aktualnie na treningach pracujemy nad grą zespołową i będziemy systematycznie pracować nad poprawą naszej gry na parkiecie, by wyglądała o wiele lepiej.

Paweł Zwierzyna – kapitan Sneakers4u: Do III kwarty mecz był wyrównany, w IV kwarcie przegraliśmy przez kontry drużyny DHL. To, co było naszym atutem, przeciwnik zastosował przeciwko nam. Dobrze graliśmy pod koszem, ale robiliśmy w meczu za dużo błędów. Od jakiegoś czasu nie mamy sali do trenowania i nie trenujemy, i to wychodzi na parkiecie.