środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Szatnie przy Zamkowej są jak w Monachium

05.05.2009 00:00
W Raciborzu mogłyby się nawet odbyć Mistrzostwa Europy kobiet w 2018 r.

Radni z komisji gospodarki udali się na OSiR, by sprawdzić co dyrektor robi z dodatkowymi pięniędzmi z miasta. Dostał ostatnio 200 tys. zł.

Niedaleka przeszłość, jak i najbliższa przyszłość OSiR-u to nieustanne inwestycje. Odświeżono lodowisko, gdzie pojawiły się nowe bandy, i zadaszono korty tenisowe, tworząc halę balonową. Wkrótce powstanie skatepark i boisko ze sztuczną trawą.

Ośrodek otrzymał też 200 tys. zł na przystosowanie stadionu na potrzeby zmierzających po krajowe mistrzostwo piłkarek RTP Unia. Na tym obiekcie będą rozgrywane mecze międzypaństwowe – jeśli unia zostanie Mistrzem Polski, zagra w europejskich pucharach i we wrześniu będzie rywalizować z najlepszymi piłkarkami z klubów Europy.

Dyrektor Jerzy Kwaśny przedstawił radnym, którzy odwiedzili go w kwietniu (wnioskował o to Krzysztof Szydłowski), jaki jest postęp prac na obiektach ośrodka. Zapowiedział, że stadion będzie miał więcej zabezpieczeń, by uchronić go przed wandalami. – W sobotnie noce trzeba przeganiać stąd pijaną młodzież, która urządza sobie na koronie stadionu istne orgie – narzeka Kwaśny. Obecnie modernizuje ścieżkę wokół stadionu, ściągając płyty chodnikowe. – To względy bezpieczeństwa. Będziemy organizować mecz reprezentacji. Takie płyty to oręż w rękach kiboli – wyjaśniał dyrektor.

Szef OSiR-u nie byłby sobą, gdyby nie zapoznał rajców z jedną ze swych śmiałych wizji. – Polska będzie starała się o organizację  Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2018 roku. Gdyby zainwestować w nasz obiekt 4-5 mln zł, zadaszyć go i postawić jupitery, mając w mieście silny klub piłkarek, mielibyśmy poważne szanse zostać areną tych mistrzostw – powiedział. Szef komisji gospodarki, wieloletni działacz piłkarski z Ocic Henryk Mainusz sceptycznie odniósł się do tego pomysłu. – W 2018 roku to niewiadomo czy jeszcze jakaś kobieta w mieście będzie kopała piłkę – stwierdził.

Rajcy miejscy obejrzeli też remontowany budynek, gdzie mieszczą się szatnie dla piłkarzy. Jerzy Kwaśny wzorował ich wykonanie na rozwiązaniach zastosowanych przez Bayern Monachium i londyńską Chelsea. Pomysł ten zrealizowała miejscowa firma Oman.

Wyższej jakości będzie też odnowa biologiczna. OSiR zakupił saunę i posiada wyposażenie siłowni. Rozważany jest też pomysł podziemnego tunelu prowadzącego wprost na boisko przy ulicy Zamkowej. Ten pomysł przypadł radnym szczególnie do gustu.

(ma.w)

  • Numer: 18 (890)
  • Data wydania: 05.05.09