Numer: 16 (888) Data wydania: 21.04.09

Dziewczęta przy piłce

Po raz kolejny w gminie Krzyżanowice dziewczęta rywalizowały na hali o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej szkół podstawowych.

W Zabełkowie 6 kwietnia odbyły się Gminne  Zawody  Piłki  Nożnej  Halowej  Dziewcząt  Szkół Podstawowych.

W turnieju udział wzięły szkoły z Tworkowa, Krzyżanowic i Zabełkowa. Poziom piłkarski startujących dziewcząt okazał się bardzo wysoki, o czym świadczyła bardzo zacięta rywalizacja i wyrównane mecze. Decydujące bramki strzelane były w końcówkach meczów. Strzały w słupki i poprzeczki trudno było policzyć. Zawody odbywały się w sportowej atmosferze przy ogłuszającym dopingu uczniów miejscowej szkoły. W każdym meczu grało po 5 zawodniczek, a pojedyncze spotkanie trwało 2x10 minut.

W pierwszym meczu Zabełków grał z Krzyżanowicami. Zmagania zakończyły się wynikiem 6:3 (5:2) dla Krzyżanowic. W kolejnym meczu Krzyżanowice grały z Tworkowem. Po trzech minutach Tworków prowadził już dwa do zera i wszystko wskazywało na to, że wygra mecz. Jednak dziewczętom z Krzyżanowic udało się jeszcze przed przerwą strzelić kontaktowego gola. W drugiej połowie Tworków długo utrzymywał prowadzenie, jednak w końcówce meczu Krzyżanowice wyrównały, a na minutę przed końcem pięknym strzałem z półobrotu zwycięzkiego gola dla Krzyżanowic strzeliła Ewalina Kamczyk. Krzyżanowice – Tworków 3:2 (1:2). W trzecim spotkaniu gospodarze zawodów – Zabełków – zagrali o drugie miejsce z Tworkowem. W meczu także nie zabrakło emocji do ostatniego gwizdka. Po szybko strzelonej bramce piłkarki z Zabełkowa prowadziły przez prawie cały mecz. Wyrównująca bramka padła dopiero na minutę przed końcowym gwizdkiem. Po dokładnym podaniu Kristiny Pientki bramkę dla Tworkowa, po pięknym uderzeniu obok samego słupka, strzeliła Karolina Pośpiech. Zabełków - Tworków 1:1 (1:0).
Pierwsze miejsce w całym turnieju zajęła szkoła podstawowa z Krzyżanowice, która grała w składzie: Weronika Targacz, Kasia Cichoń, Monika Fulneczek, Ewelina Kamczyk (kapitan), Asia Bedrunka (bramkarka), Marta Maj, Julia Kołek, Rzerzut Natalia, opiekun Beata Bugla. Drugą pozycję, dzięki lepszemu bilansowi bramek, wywalczyła drużyna z Tworkowa w składzie: Kristina Pientka (kapitan), Karolina Pośpiech, Asia Marek, Kasia Kustos (bramkarka), Agnieszka Kwaśnica, Gabrysia  Płaczek, Martina Czarnota, Klaudia Seyfried, Klaudia Kłósek, opiekun Piotr Jeziorski.

Na trzecim miejscu znalazła się szkoła z Zabełkowa w składzie: Agnieszka Studniczek (kapitan), Paulina Wieczorek, Joanna Derkowski, Anna Gonsior, Maria Gonsior – bramkarz, Sandra Zdziebłowska, Michaela Wiktorin, opiekun Katarzyna Niewęgłowska.

Królem strzelców turnieju z dorobkiem 5 goli została Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic.