Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 16 (888) Data wydania: 21.04.09

Tutaj patrz pod nogi

Kierownictwo sklepu rozkłada bezradnie ręce, a klienci przewracają się o przeszkodę na placu.

Obolałe kolana, stłuczony nos i miednica oraz otarcia na twarzy. Tak dla Marii Piaseckiej zakończyły się zakupy w markecie Biedronka, przy ulicy Ogrodowej.

Pani Maria mieszka od lat na ulicy Wileńskiej. Mimo swoich 75 lat prowadzi aktywny tryb życia. – Chodzę na działkę i robię zakupy. Czuję się doskonale. Gdy ruszali z budową, cieszyłam się, że będę miała tak blisko market – wspomina kobieta. W Wielki Piątek raciborzanka postanowiła przejść się po raz pierwszy na zakupy do nowo otwartej Biedronki. – To było wczesnym popołudniem. Szłam przez plac, wzrokiem szukając wejścia do sklepu. W pewnym momencie zaczepiłam o coś nogą. Przewróciłam się. Po upadku poczułam potworny ból. Następne, co pamiętam, to klienci, którzy pomagali mi wstać i wycierali zranioną twarz chusteczkami higienicznymi – pani Maria denerwuje się na samo wspomnienie feralnego piątku. Jak się okazuje, kobieta potknęła się o krawężnik prowadzący do wiaty z wózkami. Ten jest nieproporcjonalnie długi, bo wybiega za wiatę na długość prawie pięciu metrów. Znajduje się dokładnie na linii wejścia do sklepu. Kto nie patrzy pod nogi, po chwili leży na ziemi, czego świadkiem był nasz dziennikarz, gdy realizowaliśmy materiał na Ogrodowej.

Maria Piasecka poprosiła kierownika obiektu, by wyszedł przed sklep i zwrócił uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo dla klientów. – Zostałam bardzo niemile potraktowana. Szef marketu wzruszył ramionami, mówiąc, że tak musi być. Usłyszałam, że poobijałam się przez moją nieuwagę. Jestem technikiem budowlanym i trochę się znam na przepisach i na prawie budowlanym. Ten krawężnik po pierwsze jest w tym miejscu zbędny a po drugie potencjalnie niebezpieczny. Ja się nie połamałam, ale jeśli dziennie kilka osób przewraca się tu, to tylko kwestia czasu – mówi Piasecka.

Zadzwoniliśmy do marketu przy Ogrodowej. Kobieta, która przedstawiła się jako kierownik, potwierdziła, że z krawężnikiem ciągnącym się przez środek placu jest problem, ale... tak musi być. – Obiekt otrzymaliśmy od firmy, która wykonała go według projektu. Nic tu nie możemy zmienić – mówi kierowniczka, zastrzegając sobie anonimowość, bo nie może rozmawiać z mediami. Jak udało nam się ustalić obiekt przy Ogrodowej wybudowała firma Budecon z Sosnowca. Kierownikiem budowy był wówczas Sebastian Kopij. – Wykonaliśmy wszystko zgodnie z projektem, ale drobne korekty są dopuszczalne. Jeśli krawężnik rzeczywiście sprawia tyle kłopotu, to przyjrzymy się mu ponownie. Jeśli będzie się dało, to poprawimy – zapewnia Kopij.

(acz)