Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Najlepsi z języka angielskiego w powiecie

20.01.2009 00:00
13 stycznia w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbył się pierwszy Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu. Z ramienia gimnazjum koordynatorami byli nauczyciele języka angielskiego z G 3: Mirella Obłąg, Monika Pytel, Aleksandra Komorek i Magdalena Adamczyk. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z niemal wszystkich szkół podstawowych powiatu raciborskiego.

Uczniowie mieli 50 minut na rozwiązanie pisemnego testu, który sprawdzał rozumienie tekstu czytanego, słownictwo oraz znajomość gramatyki.

Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów. Wśród nich znaleźli się: Ewa Pabian (SP w Kuźni Raciborskiej), Olga Pohl (SP 1 w Raciborzu), Sebastian Turkiewicz (SP 15 w Raciborzu), Zuzanna Mączyńska (SP w Rudach), Przemysław Foryś (SP 18 w Raciborzu), Aleksandra Pason (ZSO w Bieńkowicach), Dominik Dziułka (SP w Kuźni Raciborskiej), Adam Gaj (SP 4 w Raciborzu), Aleksandra Aniśko (SP 13 w Raciborzu), Emilia Gieroń (SP 4 w Raciborzu). Członkowie komisji szczególnie wyróżnili trzy osoby z największą liczbą punktów: Ewę Pabian, Sebastiana Turkiewicza i Olgę Pohl.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Raciborskiego Adama Hajduka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu dr. Norberta Mikę.

(opr. e)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09