Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 44 (863) Data wydania: 28.10.08

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole w Turzu

Rafał Wranik
Mam dwie babcie – Teresę i Reginę. Opowiem o omie Teresie z Turza. Gotuje mi zupa z nudlów i na drugie danie udko z kurczaka. Bawimy się z klocków, chodzimy na dwór i do cioci Edyty, oma pije tam kawę. Oma ma 4 byki i jedna krowa. Jak opy nie ma, to musi dać im szrut, wodę i kukurydzę. Pomagam jej kroić kartofelki  i jabłka dla zwierzątek. Babcia mnie kocha, bo mnie przytula.

Ewelina Depta
Z babcią Hildą lubię zbierać orzechy. Ona mieszka we Turzu, ona na górze, a my na dole. Babcia lubi mnie huśtać i chodzić na spacerki do koniów do sąsiadów. Kiedyś nawet jechałam tam bryczką. Kocha mnie, bo niekiedy mnie tuli. Ma takie kręcone, białe włosy, ubiera zopaskę, a do kościoła spodnie. Gotuje mi kartofle z maślonką i placki ze smażonką. Gotuje lepiej niż mama.

Weronika Fredrich
Babcia ma krótkie włosy. Mieszka z nami. Zapomniałam, jak się nazywa. Kopie kartofle i gotuje obiad. Najlepiej lubię kluski i kotlet, zupów nie lubię. Babcia patrzy na telewizor na swoje filmy. Bawi się ze mną w karty, ale ja zawsze wygrywam. Kocham moją babcię,
bo jest dobra.

Przedszkole w Rudach gr. 1

Zosia Mączyńska
Opowiem o babci Wandzi. Cieszę się, jak do nas przyjeżdża. Wychodzi ze mną na podwórko, na spacery, a jak jest brzydka pogoda, to bawimy się w domu. Czasem sobie coś śpiewamy. Babcia ma blond włosy, krótkie, kręcone. Lubi rozwiązywać krzyżówki. Gotuje mi kluski i do tego jakieś mięsko. Kupuje mi też lizaki.

Madzia Kacprzak
Babcia Bronia mieszka w Siedlcach. Ma szare włosy i ubiera się na sportowo. Pracuje w biurze, pisze różne rzeczy. Ma kury i psa w domu. Lubi się mną opiekować i chodzić ze mną na plac zabaw, a ja jej pomagam sprzątać dom. Gotuje mi zupy, rosoły. Oglądamy też w telewizji bajki.

Igriana Bartoszek
Babcia Irka, kiedy przyjeżdża, bardzo się cieszę, bo nie krzyczy na mnie. Mieszka w Katowicach. Ma kręcone włosy i jest mniejsza od mojej mamusi. Teraz jest na emeryturze, kiedy miała moją mamę, to coś pisała. Babcia gotuje mi rosół. Lubię z nią iść do ogródka po malinki i pozbierać jabłka.

Przedszkole w Rudach gr. 2

Julia Morgała
Mam 3 babcie, ale opowiem o tej z Szymocic – babci Uli. Ma takie czerwone włosy, krótkie. Fajna jest, bo mi czyta książki, bawi się ze mną lalkami. Pracuje w domu – myje po obiedzie i okna, pierze pranie i gotuje obiady. Najbardziej lubię jej zupę pomidorową. Babcia lubi patrzyć na „M jak miłość”. Jest mamą mojej mamy.

Natalka Hajduk
Babcia mieszka blisko mnie, troszkę w lesie, w Kuźni. Chodzi do pracy do sklepu, sprzedaje różne rzeczy, a kiedy przychodzę, to coś mi daje, co sobie wybiorę i płaci za to swoimi pieniążkami. Ma czarne włosy krótkie, bardzo jest ładna. Niekiedy to chodzę z nią do kościoła. Ma pieska Łapka. Kiedyś miała ich dużo, ale jeden uciekł na ulicę.

Gabryś Baszczok
Moja babcia warzy mięso i kluski. Patrzy na filmy, komedie i „M jak miłość”. Nazywa się Jola i mieszka z nami. Bawi się ze mną w żmiję i wąża. Babcia jest młoda, ma miliony lat, ale jest starsza od mamy. Ma pokolorowane włosy na różowo, oczy czarne, jest taka trochę chuda i wysoka. Sprząta i rąbie drzewo do pieca. Najmocniej kocham mamę, ale babcię też.