Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 38 (857) Data wydania: 16.09.08

Odpicowane bryki

„Szybcy i wściekli” mogli pozazdrościć.

W sobotę, 13 września, miejski stadion w Raciborzu stał się parkingiem dla tuningowanych aut z całego regionu.

Organizatorzy I Raciborskiego Zlotu Samochodów Tuningowanych postarali się, żeby na imprezie nie zabrakło licznych atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się turniej w grę komputerową Grid. – Lubię grać na komputerze i postanowiłem spróbować. Czułem, że mogę wygrać, choć miałem godnych przeciwników – mówił zwycięzca Tomasz  Jędrecki. W konkursie na najlepszy sprzęt audio car we wnętrzu zwycięskiego peugeota 206 zabrzmiało ponad 100 decybeli. W konkurencjach sprawnościowych najlepszej dwójce uczestników nieco ponad minutę zajęła zmiana koła, a opona w rzucie na odległość poszybowała na 11,9 metra. Wiele emocji wzbudził konkurs na najniższy samochód. Okazał się nim volkswagen polo Radosława Spandela, który od ziemi dzieliło tylko 35 cm (suma trzech pomiarów – z tyłu samochodu, środka i przodu). Najpiękniejszym samochodem imprezy zostało audi 80, którego wnętrze zdobiła biała skóra, a w bagażniku czekały na pasażerów dwie pary kapci w kolorze obicia. Jego właściciel, Sebasitan Urlich, otrzymał Puchar Vinyla.

– Widać, że włożono dużo pracy w przygotowanie tego samochodu, dlatego zwyciężył – wyjaśnił Tomasz Malinowski, jeden z członków jury i główny organizator imprezy. – W tym roku zarejestrowaliśmy 95 aut. W przyszłym zlot znowu się odbędzie, bo widać, że ludziom spodobała się impreza. Planujemy jeszcze więcej konkursów i chcielibyśmy zorganizować wyścig na 1/4 mili. Więcej nie zdradzę, zapraszam za rok – mówił Malinowski.

Po emocjach na stadionie część uczestników imprezy przeniosła się do Vinyl Pubu, gdzie na After party zagrali najlepsi dj czeskiego radia Helax.

Ania, Ola,  Synthia, Ola, Ala, Jola – koleżanki
Część samochodów była świetna, najlepszy to biały cabriolet. Całkiem fajnie byłoby mieć chłopaka z takim wozem. Impreza udana, ale niektóre auta to taki „wieś” tuning, za bardzo przesadzone i przerobione. Wieczorem pójdziemy jeszcze do Vinyla, żeby posłuchać dj z Helaxa.

Marcin Francuz (16 lat)
Świetnie, że można było pograć w grę Grid. Wygrałem smycz i mogłem zobaczyć, jak idzie innym. To był pierwszy raz, kiedy miałem okazję grać na dworze na komputerze. Fajny pomysł, chociaż było zimno.

Grzegorz Keler (20 lat)
Kiedyś byłem na podobnym zlocie w Katowicach. Mam nadzieję, że będzie chociaż jedna Subaru Impreza, bo to moje ulubione auto. Taka impreza to świetny pomysł, można zobaczyć fajne samochody.

(El)