Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 34 (853) Data wydania: 19.08.08

Raciborzanka podbija serca i ekrany

Raciborzanka Oriana Sojka  zagrała w teledysku nakręconym do piosenki „To, co chciałbym Ci dać” zespołu Pectus, która znalazła się wśród 5 rywalizujących o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności podczas 45. Międzynarodowego Sopot Festival 2008.  Oriana Sojka

Oriana jest obecnie studentką III roku łódzkiej filmówki. Do zagrania w teledysku została zaproszona przez jego producentki, które wypatrzyły ją na szkolnych korytarzach.

– Propozycję dostałam zaraz po zaliczonej sesji, gdy byłam wykończona egzaminami. Bardzo się ucieszyłam. Musiałam postarać się o zgodę dziekana, ponieważ jako studenci nie możemy grać w żadnych reklamówkach czy filmach – wspomina Oriana. Zgodę udało się uzyskać i dzięki temu raciborzanka mogła przeżyć swoją pierwszą przygodę z teledyskiem. – Jest to zupełnie coś innego niż gra w teatrze – przyznaje. – Mniej można zrealizować się aktorsko. Najważniejszy jest zespół, liczą się detale, a nie praca z drugim aktorem – dodaje.

Teledysk zespołu Pectus kręcony był przez 2 dni, które Oriana spędziła nad morzem, na Helu. – Zaczynaliśmy o 2.00 w nocy, ponieważ musieliśmy czekać na wschód słońca. Przyznam, że poza tym, że była to dla mnie wielka przygoda i możliwość nauczenia się czegoś nowego, nieźle trzeba było się też namęczyć. Ubrana byłam w cienką sukienkę, a było ekstremalnie zimno. Naprawdę nieźle wymarzłam w tę noc – wspomina aktorka. – Praca przy teledysku uczy cierpliwości i pokory, nie ma czasu na marudzenie i narzekanie – kontynuuje.

Jak ocenia to, co udało się im stworzyć? – Teledysk jest bardzo plastyczny: plaża, wschód słońca, przystań, muzycy, ja maluję obraz – stwierdza. – Scenariusz, który wcześniej dostałam, to była taka historia, że tłum aniołów przychodzi na wschód słońca, malarka, czyli ja, maluje obraz, aniołowie wchodzą do morza, wokalista anioł dostrzega malarkę i zakochuje się, podąża za nią i ma dylemat, co zrobić? Jednak po obróbce niewiele z tej historii w teledysku zostało i dlatego odczuwa się pewien niedosyt, że wiele udanych ujęć się tam nie znalazło – wyjaśnia młoda aktorka.

Jakie są plany raciborzanki? – Skończyć szkołę i grać w teatrze – to moje marzenie – przyznaje Oriana Sojka, która w najbliższe ferie prawdopodobnie przyjedzie do Raciborza, by w MDK przybliżyć najmłodszym raciborzanom sztukę aktorską.

Joanna Jaśkowska