Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (808) Data wydania: 09.10.07

Ważne zwycięstwo na ligowym starcie

Siatkarze KS AZS Rafako pokonali Strzelce Opolskie 3:1

Drużyna Witolda Galińskiego oddała rywalom tylko drugiego seta. – Pokonali bardziej doświadczonych od siebie. Są młodzi i będą grać tylko lepiej – uważa wiceprezes Jan Stec.

Oto wyniki setów: I. 25:17 (Rafako prowadziło cały czas: 3:0, 9:3, 17:12 i 24:16), II. 24:26 (2:4, 10:10, 17:16, 22:24), III. 25:18 (1:4, 10:7, 16:12, 23:17), IV: 25:20 (3:4, 13:13, 18:16, 21:17).

Rafako miało 58% skuteczność w ataku. Najlepiej pod tym względem wypadli Miłosz Zniszczoł – 72%, Bartosz Buniak – 63% i Karol Galiński – 57%. Zniszczoł i Marcin Gonsior byli „ekonomiczni” na plus 10 punktów. Drugiego seta Rafako przegrało wskutek 11 własnych błędów.

– Była niemoc w zeszłym roku, ale teraz daliśmy im radę – mówił po ograniu UKS Karo trener raciborzan. – Co ważne, chłopcy potrafili  zapanować nad nerwami,  poza drugim setem. Kibice powinni być zadowoleni, bo zobaczyli dużo widowiskowych akcji i szybkiej gry – dodał Galiński wyróżniając całą drużynę, „bo jeden zawodnik pracował na drugiego”.

Po przegranej w drugim secie kierownik raciborskiej drużyny Mirosław Banak stwierdził „3:1 to też dobry wynik”, przewidując końcowy rezultat. – Proszę to koniecznie napisać – apelował z uśmiechem po meczu.

– Otwarciu sezonu zawsze towarzyszy stres i było trochę nerwówki. Najważniejszy jest wynik, czyli nasza wygrana – stwierdził po spotkaniu Marcin Gonsior, kapitan KS AZS Rafako Racibórz.

Absolwent PWSZ i rozgrywający Rafako Mariusz Jajus w dniu meczu obronił na piątkę pracę licencjacką pt.  „Zainteresowania sportowe i rekreacyjne wychowanków Zakładu Poprawczego w Raciborzu”. – Wiele nie pograłem na inaugurację, bo niedawno skończyłem przeszkolenie wojskowe. Mimo tylko dwóch treningów dobrze się czułem na boisku. Powinno być 3:0 ale najważniejsze, że wygraliśmy pierwszy mecz. Cieszę się, że przyszło dużo ludzi – podkreślał Jajus.

Publiczności faktycznie było dużo – kibice zapełnili całą halę OSiR  (a kiedy zjadą się z praktyk studenci III roku PWSZ kibiców ma być jeszcze więcej) i głośno dopingowali akademików. Mecz oglądali m.in. prezydent Mirosław Lenk i rektor PWSZ Michał Szepelawy. – Już niedługo, przed meczem z SMS Łódź (20 października) urządzimy naszym siatkarzom oficjalne podziękowanie za sukces na Akademickich Mistrzostwach Europy – obiecuje rektor. Wcześniej spotka się z nimi, by pogratulować, prorektor Jerzy Pośpiech.

Kolejny udany mecz rozegrał libero Artur Szmidtka. – Staram się i myślę, że z czasem będzie lepiej. Mam kłopoty z przyjęciem na palce. W drugim secie było niepotrzebne spięcie, ale przełamaliśmy się – stwierdził siatkarz.

– Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Racibórz to trudny teren: dużo kibiców i ciemna sala. Przed nami długa liga. Nie mamy aż 7 graczy w porównaniu do ubiegłego sezonu. Zwłaszcza gorzej jest na przyjęciu – powiedział trener gości Radosław Gorski, który grał w Rafako, podobnie jak filar drużyny przyjezdnych Grzegorz Barciak.

ma.w