Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (776) Data wydania: 06.03.07

Turniej bez wad

Halowe rozgrywki trampkarzy młodszych wygrał zespół z Jedłownika. Dwie raciborskie Unie nie dały rady małym piłkarzom z dzielnicy Wodzisławia.

„Gosław” Jedłownik zwyciężył obie raciborskie drużyny po 4:2. – Tylko raz wcześniej z nimi zremisowaliśmy, ale wtedy nie było u nas paru chłopców – zauważa Damian Kucza, opiekun grupy trampkarzy z Jedłownika. Przyznaje, że zwycięstwo nie jest najważniejsze na tym etapie szkolenia, ale przynosi satysfakcję trenerowi, a zwłaszcza jego podopiecznym. Ze wszystkich grup wiekowych, jakie tworzą nasz klub, to te młodsze są dla nas najważniejsze – mówi D. Kucza.

Zawody w Kornowacu były kolejnymi, w jakich wziął udział Jedłownik. Wygrał ostatnio kilka turniejów w Karwinie i Hluczynie (Czechy) oraz zajął trzecie miejsce na imprezie w niemieckim Dreźnie (z udziałem trampkarzy z Berlina i Lipska). Mali piłkarze Kuczy i czterech innych trenerów przepracowali całą zimę.

Andrzej Drażyk – opiekun „Unii” Racibórz pracuje z dziećmi już 16 lat. – Moi chłopcy to grupa naborowa, która nie bierze udziału w rozgrywkach Podokręgu. Miałem tu dwa roczniki. Są wśród zawodników bardzo utalentowani piłkarze. Chciałbym, żeby dalej rozwijali się w Unii – mówi 61-letni trener. W przeszłości był zawodnikiem „Ruchu” Chorzów i „Rakowa” Częstochowa. Grał również we Francji. – Takich zawodów jak te powinno być znacznie więcej. Powinniśmy brać przykład z Francji – sądzi A. Drażyk.

Opiekunowie chwalili organizację imprezy. System rozgrywek opracował Bernard Sławik. – Zrobiłem to tak, by drużyny nie musiały czekać po parę godzin na swój następny mecz – wyjaśnia działacz Podokręgu. Sławik jest trenerem kadry rocznik 96. – Wybrałem grupę 22 zawodników. W kwietniu odbędzie się dla nich konsultacja. Z częścią rodziców dogadałem się już podczas turniejów. Chcą, by ich dzieci się rozwijały – cieszy się trener.

Statystyka Halowej Ligi Trampkarzy
W ośmiu drużynach, które wystartowały w lidze zagrało ponad 90 piłkarzy. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Dawid Buczek  z Pogrzebienia (ur. 6 sierpnia 1998 r.). Siedmiu trenerów z poszczególnych zespołów wybrało: najlepszym bramkarzem Dawida Kocjana z LKS Pstrążna; najlepszym zawodnikiem  Konrada Kosibę ze „Startu” Pietrowice Wielkie.
W cyklu turniejów padło ogółem 213 bramek. Najlepszym strzelcem był Daniel Szczepan z „Gosławia” Jedłownik, zdobywca 36 goli. 24 bramki strzelił jego kolega z drużyny Kamil Kucharski, o dwie mniej Konrad Kosiba, a 14 Łukasz Ploch z raciborskiej „Unii”.

Oto wszystkie wyniki ostatniej, finałowej kolejki:
Lubomia-Pstrążna 3:0,
Pogrzebień-Tworków 1:1,
Lubomia-Tworków 2:1,
Pogrzebień-Pstrążna 1:2, ,
Jedłownik-Unia II 5:3,
Unia I-Pietrowice W. 4:0,
Jedłownik-Unia I 4:2,
Pietrowice W.-Unia II 3:1.

Końcowa kolejność:
Jedłownik, Unia I, Pietrowice Wielkie, Unia II, Lubomia, Pogrzebień, Pstrążna i Tworków.
3 marca puchary i dyplomy najlepszym wręczyli starosta raciborski Adam Hajduk (patronował rozgrywkom) i wójt Kornowaca Józef Stukator.

Wacław Błaszczok - arbiter Podokręgu
Mali piłkarze mają respekt do gwizdka i słuchają sędziów. Każda z drużyn grała fair play, opiekunowie też byli kulturalni. Sportowo zawody były ciekawe, wszyscy walczyli z dużym zaangażowaniem.

Mama Oskara Pączko - kibicowała synowi
Cieszę się, że Oskar trafi do kadry Podokręgu, rozmawiałam już z trenerem Sławikiem. Syn gra w „Unii”. Staram się chodzić na wszystkie mecze z udziałem dziecka. Jego tato Artur też jest piłkarzem.

Robert Antczak - trener Pietrowic
Chcieliśmy zająć miejsce w pierwszej czwórce, a zajęliśmy trzecią pozycję, więc tym bardziej się cieszę. W dodatku nasz zawodnik był najlepszy w lidze. Za rok znów weźmiemy udział, już szykuję następców.

Krzysztof Popławski - trener Tworkowa
Od pół roku trenuję tę grupę. To dla mnie nowe i bardzo ciekawe doświadczenie. Wiem, że za ich błędy odpowiadam wyłącznie ja. Odstawaliśmy od Jedłownika i Unii, z resztą toczyliśmy wyrównane mecze.

ma.w