Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Unitka Paula

28.11.2006 00:00
Dziewczyny kopią piłkę z przyjemnością.

Turniej organizowany przez nauczycieli z „zawodówki” znów zyskał na randze.

Tym razem do licznego grona sponsorów dołączył prezes RTP Remigiusz Trawiński. Przyszedł na zawody w towarszystwie Darii Kasperskiej – piłkarki „Unii” i wielokrotnej reprezentanki Polski. – Od nowego roku szkolnego ruszy w gimnazjum RTO „Szkoła” klasa piłkarska dla dziewcząt, wzorowana na rozwiązaniach z męskiej piłki. Kasperska będzie ją prowadzić – mówi Trawiński. Zawodniczka ma dyplom trenera II klasy. Sama zaczęła karierę w Rydułtowach, gdzie zgłosiła się na treningi. Na turnieju zorganizowanym przez Jacka Zawadę i Artura Sudenisa wypatrzyła utalentowane dziewczęta. – Napastniczki SMS i II LO oraz bramkarka ZSZ powinny zainteresować się futbolem, bo umieją grać. Szukamy talentów, bo w ekstralidze potrzeba zaplecza – twierdzi piłkarka.

Paulę Śliwę (SMS) i Beatę Dworzyńską (II LO) wybrano najlepszymi w turnieju, obie strzeliły nawięcej, bo po 7 bramek. Najskuteczniej broniła Claudia Sciborski z II LO. Szansę na zostanie najlepszą zawodniczką turnieju miała jeszcze Monika Więzik z ZSM.

W fazie finałowej ZSOMS pokonał II LO 4:1 i ZSM 3:0,  ZSM wygrał z ZSE 1:0, a II LO zwyciężyło ZSE 4:0. Zwycięstwo ZSOMS opiekun dziewcząt Maciej Pitry przyjął z zaskoczeniem. – Sądziłem, że tak jak przed rokiem to Mechanik będzie dyktował warunki –przyznał. – Wtedy mieliśmy w składzie trzy reprezentantki Polski – wspomniał Damian Sergiel z ZSM. – Chętnie organizowałabym zajęcia futbolu dla dziewcząt, ale mamy za mało godzin na SKS–y – stwierdziła Ewa Stępień z II LO.

ma.w  

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06