Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (737) Data wydania: 30.05.06

Orzeł i reszta

Rodzice, krewni, znajomi - głosujcie na swojego „Orła”. W kilku kolejnych wydaniach zaprezentujemy najzdolniejszych gimnazjalistów Raciborszczyzny. Za to, że postawili na naukę, mogą wygrać cenną nagrodę dla siebie i nie tylko. Kurs językowy dla „Orła”, wycieczka do „AquaBrax” w Szymocicach dla jego całej klasy – to atrakcje tego konkursu. Do finału, awansują po dwie osoby z każdej prezentacji w NR, z największą liczbą SMS-owych głosów.
Mateusz JończykG Dwujęzyczne Racibórz
Mieszkam w Raciborzu, mam siostrę Martę. Jestem tegorocznym laureatem wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i fizyki. Brałem także udział w konkursie matematycznym i fizycznym. Interesuję się informatyką, historią, metodami szybkiej nauki. Chciałbym zostać naukowcem lub programistą.
 
Hania Janowska Gimnazjum w Nędzy
Mieszkam w Nędzy, mam młodszego brata Jacka. Zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego olimpiady z języka polskiego. W wolnym czasie jeżdżę konno, bardzo lubię też czytać. Po zakończeniu nauki w gimnazjum chciałabym się uczyć w Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Zastanawiam się też nad studiami prawniczymi.
 
Marek Kubik Gimnazjum w Nędzy
Jestem z Kuźni Raciborskiej. Zająłem II miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, brałem też udział w konkursie matematycznym „Kangur” i gminnym konkursie tenisa ziemnego. Lubię jeździć na nartach i grać w tenisa. Jestem dopiero w drugiej klasie i nie wiem jeszcze jaką szkołę wybiorę po skończeniu gimnazjum, ale zastanawiam się nad II LO.
 
Mikołaj Siedlok G 3 w Raciborzu
Zdobyłem tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii, I m. w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Raciborzu i wraz z zespołem z G 3 I m. w konkursie „Znam ulice naszego miasta”. Zająłem I m. na MŚ w siatkówce plażowej. W wolnym czasie lubię serfować po Internecie, słucham muzyki, chodzę na treningi, spotykam się z przyjaciółmi. Chcę uczyć się w II LO.
 
Alina Mika G 3 w Raciborzu
Mieszkam w Raciborzu. Mam starszego brata Kamila. Zajęłam I m. w II Międzyszkolnym Spotkaniu TPD i II m. w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „The Globe”, III m. w lidze lekkoatletycznej oraz wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Wiersza i Piosenki. Lubię słuchać muzyki, przeglądać strony w Internecie, czytać książki. Jeszcze nie mam planów na przyszłość.
 
Paulina Kasińska G 2 Racibórz
Dostałam wyróżnienie I stopnia w organizowanym przez Parkera konkursie ładnego pisania, w którym brało udział trzy tysiące osób. Jestem redaktorem szkolnej gazetki KNDT (Kujonom Nic Do Tego). Interesuję się sportem, głównie siatkówką. Jeszcze nie wiem, jaką szkołę wybiorę po gimnazjum, zastanawiam się nad Ekonomikiem i II LO.
 
Sabina Juraszek G w Tworkowie
Uczestniczyłam w II etapie konkursu z wiedzy religijnej. To obok informatyki moja druga pasja. Lubię też sport: siatkówkę i pływanie - często jeżdżę do Bohumina, gdzie jest nowa pływalnia. Jestem od 4 lat animatorką „Dzieci Marii”. Z lektur zapamiętałam „Kamienie na szaniec”. Mam młodszego brata Mateusza. W przyszłości chcę zostać weterynarzem.
 
Łukasz Reichel G w Pietrowicach Wlk
Jestem przewodniczącym szkolnego samorządu. Zakwalifikowałem się do II etapu konkursów z matematyki i historii. Wziąłem udział w Międzynarodowym Maratonie Matematycznym „Mar-Mat”. Interesuję się piłką nożna i siatkową. Zdobyłem I m. W Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym oraz wyróżnienie za najlepiej napisany test. Chciałbym zostać informatykiem.
 
Ania Pattocy G w Kuźni Rac.
Jestem przewodniczącą szkoły. Uczestniczyłam w programie Sokrates Comenius, byłam w Grecji, sama też gościłam w domu koleżankę z Hiszpanii. Brałam udział w konkursie fizycznym „Lwiątko”. Moje ulubione przedmioty to fizyka i chemia. Interesuję się też muzyką i tańcem. Moim marzeniem jest zostać prawnikiem. Wybieram się do liceum w Kędzierzynie o profilu prawniczym
 
Daria Rudnik GS ZSO ms Racibórz
Mieszkam w Raciborzu, mam dwóch braci - Łukasza i Dawida. Zdobyłam wicemistrzostwo Polski w sztafecie oraz indywidualnie IV m. na dystansie 50 i 200 m w pływaniu stylem grzbietowym. Brałam udział w maratonie matematycznym i konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Chciałabym zostać trenerką pływania.
 
Angelika Jaworowska G w Pietrowicach Wlk.
Mieszkam w Amandowie. Jestem uczennicą III kl. Interesuję się sztuką i biologią. Brałam udział w wielu konkursach plastycznych. Otrzymałam wyróżnienie w dwóch konkursach ogólnopolskich: „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz „Barwy Jesieni”. Zajęłam III m. w Powiatowym Konkursie Historyczo-Literackim „Wiem wszystko o Mickiewiczu”. Należę do szkolnego chóru.
 
Karolina Lach G w Rudniku
Interesuję się sportem, z reprezentacją szkoły wygraliśmy gminne zawody koszykówki i siatkówki. Moim ulubionym przedmiotem jest biologia. Uczę się w drugiej klasie i nie wiem jeszcze gdzie będę się uczyć po ukończeniu gimnazjum, ale wybiorę się chyba do któregoś z liceów. Mam młodszego brata i siostrę.