Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (737) Data wydania: 30.05.06

Kontrowersyjny Kod

Film „Kod Leonarda da Vinci" bije rekordy popularności. Bałtyk odnotował drugi wynik w regionie w kategorii kin jednosalowych należących do grupy Silesia, pod względem liczby oglądających go.
Do 28 maja, po dziesięciu dniach wyświetlania filmu, obejrzało go ponad 3200 osób. Najwięcej osób przychodzi na seanse wieczorne. Jesteśmy jedynym kinem z Silesii, które jako pierwsze otrzymało film premierowo. Zależy to od frekwencji, jaką odnotowujemy - mówi Krystian Hass kierownik Bałtyku.
 
Michał Pikul
Film nie zburzył we mnie ładu myślenia na temat Kościoła i wiary. Jest ładny, ale nic poza tym. Mam wielki szacunek do człowieka, który napisał tę książkę. Wszak stała się bestsellerem, a to nie jest łatwe. Muzyka do filmu jest świetna.
 
Ks. Adam Rogalski
Ocena filmu jest jednoznacznie negatywna. Miesza on legendę z faktami. Nie oglądałem filmu oraz nie czytałem książki i nie zamierzam tego robić. Czytam natomiast komentarze, jakie się zarówno do książki jak i do filmu odnoszą. Przesłanie książki i filmu jest takie, że Kościół postanawia część faktów przekazać ludziom, a część okryć tajemnicą. Tymczasem to nieprawda. Nauczanie Kościoła jest jasne. Nie ma on nic do ukrycia.
 
Adrian Szczypiński
„Kod da Vinci" okazał się burzą w szklance wody. Pasjonująca, choć paradoksalnie niskich lotów literatura została przełożona na ekran bez polotu. Zawiedli słynni aktorzy, za wyjątkiem znakomitego Iana McKellena. Jakkolwiek nie oceniać aspektów moralno-religijnych „Kodu da Vinci", od strony czysto filmowej jest to dzieło nijakie.
 
Jurek Oślizły
Nie czytałem książki, bo nie chciałem sobie zepsuć przyjemności z oglądania filmu. Na film poszedłem z czystej ciekawości, dlatego że był z nim związany duży szum w mediach. Uważam, że warto go obejrzeć. Przyznaję jednak, że były momenty nudnawe.
 
Grzegorz Mejłun
Film odbieram podobnie jak przygody Indiany Jonesa w „Poszukiwaczach zaginionej arki" i „Ostatniej krucjacie". Jeśli czyjaś wiara jest na etapie I Komunii Św., to zarówno film jak i książka mogą podważać jej podstawy. Jak się ma wiedzę religijną, to ogląda się film z dużym przymrużeniem oka.
 
Arkadiusz Mączka
Lubię kino sensacyjne z elementami przygody i dlatego zdecydowałem się iść na film. Czytelnik wyrobiony, który dużo czyta, nie da się nabrać na nieprawdziwe wątki historyczne, których jest zarówno w książce jak i filmie sporo.
 
(e)