Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17/18 (732/733) Data wydania: 25.04.06

Orzeł i reszta

Rodzice, krewni, znajomi - głosujcie na swojego „Orła". W kilku kolejnych wydaniach zaprezentujemy najzdolniejszych gimnazjalistów Raciborszczyzny. Za to, że postawili na naukę, mogą wygrać cenną nagrodę dla siebie i nie tylko. Kurs językowy dla „Orła", wycieczka do „AquaBrax" w Szymocicach dla jego całej klasy - to atrakcje tego konkursu. Do finału, awansują po dwie osoby z każdej prezentacji w NR, z największą liczbą SMS-owych głosów.
Mirela Gromada G 4 Raciborz
Mieszkam w Raciborzu. Mam dwóch starszych braci: Radka i Tomka. Wzięłam udział w powiatowym konkursie „Mistrz fletu”, gdzie z kolegą zdobyliśmy nagrodę grand prix i w powiatowym konkursie „Słowo, muzyka i obraz”. Zdobyłam tam I miejsce. Lubię śpiewać, przez sześć lat chodziłam do szkoły muzycznej - grałam na fortepianie. Swoją przyszłość wiążę z medycyną.
 
Magdalena Kucharczyk G 4 Raciborz
Mieszkam w Raciborzu. Mam starszą siostrę Ewę. W powiatowym konkursie plastycznym na szopkę bożonarodzeniową zajęłam III m. Należę do chóru, który odnosi spore sukcesy. Zdobyłam I m. w powiatowym konkursie „Słowo, muzyka, obraz”, w kategorii plastyka. Interesuję się matematyką, fizyką i sztuką. Chciałabym kontynuować naukę w II LO, w klasie o profilu mat.-fiz, a w przyszłości zostać architektem wnętrz.
 
Leszek Sput G 4 Raciborz
Jestem mieszkańcem Raciborza. Mam młodszego brata Tomka. Jestem tegorocznym laureatem konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki i chemii. Razem z Mirelą zdobyłem nagrodę grand prix w powiatowym konkursie „Mistrz fletu”. Co roku biorę udział w matematycznym konkursie „Kangur”. Interesuję się matematyką, kolejnictwem, lubię poszperać w Internecie.Może będę studiować informatykę.
 
Kasia Dembniak G 4 Raciborz
Mieszkam w Raciborzu. Mam starszych braci - Grzegorza i Pawła oraz młodszą siostrę Natalię. Pływam od czwartej klasy szkoły podstawowej. Byłam na zawodach w Portugalii, w kraju brałam udział w mistrzostwach Polski. Przygotowuję się obecnie do mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu na Majorce. Lubię też biegać i jeździć na rowerze. Naukę będę kontynuować w szkole sportowej.
 
Ewelina Heyduk G 5 Racibórz
Po pierwszym półroczu zostałam liderem szkoły, dzięki najwyższej średniej. Jestem laureatką konkursu z wiedzy religijnej, stopnia diecezjalnego. Wyróżniono mnie w konkursie ogólnopolskim „Zachowaj trzeźwy umysł”. Uczę się intensywnie języka angielskiego - to także moje hobby. W zależności jaki profil wybiorę w liceum, chcę później studiować historię lub medycynę.
 
Marzena Mandrysz G 5 Racibórz
Dołożyłam się do wspólnego sukcesu reprezentacji gimnazjum w ogólnopolskich konkursach „Z klasy do kasy” oraz „Europa w szkole”. Drugi rok zasiadam w Młodzieżowej Radzie Miasta. Jestem członkiem Klubu Net „Enigma” w naszej szkole. Lubię biegać i tańczyć, najlepiej przy techno i muzyce dance. Myślę o „ekonomiku” i studiach z socjologii.
 
Karol Młynarczyk G 5 Racibórz
Jestem laureatem wojewódzkiego konkursu z matematyki. Byłem pierwszy w ogólnopolskim konkursie Multitest, zwyciężyłem w województwie, a w kraju zająłem czwarte miejsce w konkursie Alfik, dwukrotnie byłem laureatem maratonu matematycznego w G3. Kiedy się nie uczę, lubię pograć w piłkę i pojeździć na rowerze. Chcę studiować na kierunku ekonomicznym.
 
Karolina Zejdler G 5 Racibórz
Mam swój udział w sukcesach reprezentacji gimnazjum w ogólnopolskich konkursach „Z klasy do kasy” oraz „Europa w szkole”. Od dwóch lat jestem przewodniczącą takiego samorządu w G5 i kieruję szkolną gazetką. Lubię sport, zwłaszcza lekkoatletykę i piłkę nożną, a mój młodszy brat jest piłkarzem. Jestem optymistką i lubię szalone pomysły. Może zostanę pedagogiem.
 
Hania Janowska Gimnazjum w Nędzy
Mieszkam w Nędzy, mam młodszego brata Jacka. Zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego olimpiady z języka polskiego. W wolnym czasie jeżdżę konno, bardzo lubię też czytać. Po zakończeniu nauki w gimnazjum chciałabym się uczyć w Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Zastanawiam się też nad studiami prawniczymi.
 
Marek Knapik Gimnazjum w Nędzy
Moim największym sukcesem jest udział w wojewódzkim etapie olimpiady z geografii, z powodzeniem biorę też udział w szkolnych konkursach geograficznych. Po skończeniu gimnazjum wybieram się do I LO, chciałbym zostać inżynierem. Moje hobby to pływanie, lubię też grać w piłkę nożną. Mieszkam w Zawadzie Książęcej, mam młodszego brata Patryka.
 
Marek Kubik Gimnazjum w Nędzy
Jestem z Kuźni Raciborskiej. Zająłem II miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, brałem też udział w konkursie matematycznym „Kangur” i gminnym konkursie tenisa ziemnego. Lubię jeździć na nartach i grać w tenisa. Jestem dopiero w drugiej klasie i nie wiem jeszcze jaką szkołę wybiorę po skończeniu gimnazjum, ale zastanawiam się nad II LO.
 

Robert Zagolla Gimnazjum w Nędzy
W tym roku zdobyłem I miejsce w wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego, podobnie jak rok temu. Od dzieciństwa mówię po niemiecku, dziadek mnie nauczył. W wolnych chwilach lubię jeździć na motorze crosowym albo gram na komputerze. Chciałbym kontynuować naukę w I LO w Raciborzu a w przyszłości może zostanę informatykiem. Mieszkam w Nędzy.