Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (717) Data wydania: 10.01.06

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Sonia Maksymowicz PP nr 2 w Raciborzu - Płoni
Mam 6,5 roku oraz trzyletnią siostrę Weronikę. Babcie mam trzy: Helę, Trudę i Danę. Najczęściej odwiedzam Trudę, która mieszka z dziadkiem Jankiem w Marklowicach. Ona ma kręcone, brązowe włoski i jest trochę mała. Pomagam jej podlewać kwiatki i bawię się u niej z pieskiem Fabio.
 
Patrycja Trompeta PP nr 2 w Raciborzu - Płoni
Jestem sześciolatką i mam siostrę Kingę (3 latka). Oma Anka mieszka z mężem Edkiem w Babicach. Ona nosi okulary i ma krótkie, jasnobrązowe włosy. Jeżdżę do niej z rodzicami na kawę – ale ja piję tylko inkę. Później bawię się lalkami. Oma jest dla mnie bardzo dobra.
 
Artur Przegendza PP nr 2 w Raciborzu - Płoni
Mieszkam na Dębiczu, mam 6 lat, wkrótce będę miał siostrzyczkę. Moja babcia ma na imię Marysia, a dziadek Staszek. Razem chodzą na działkę i targ. Babcia Marysia ma średniej długości włosy, ale nie wiem jakiego koloru. Jest szczupła, średniego wzrostu. Lubię oglądać u niej bajki – moja najlepsza to „Denis rozrabiaka”. Jem też u babci pyszny jabłecznik.
 
Agata Figura PP w Raciborzu - Studziennej
Jestem sześciolatką i mam starszego brata Mateusza (14 lat). Moja babcia Hilda mieszka w Krzyżanowicach. Jeżdżę do niej i bawię się tam z koleżankami w dom. Z babcią śpiewam niemieckie piosenki. Biorę do ręki taki klocek i udaję, że to mikrofon. Babcia zawsze mi pomaga jak czegoś nie umiem zrobić.
 
Martin Smołka PP w Raciborzu- Studziennej
Na moje urodziny w kwietniu będę miał siostrę albo brata. Teraz mam 2 babcie – Agnieszkę i Marię. Ta druga mieszka w Studziennej, więc częściej ją widuję. Bawimy się razem autkami. Oglądam u niej dobranocki – Maję i Smurfy. Robi bardzo dobrą zupę z nudlami i ryżem. Kocham ją za wszystko co robi.
 
Patryk Jaschek PP w Raciborzu - Studziennej
Mam braciszka Kubę, który ma już 2 ząbki, a urodził się latem tamtego roku. Często przebywam z babcią Hildą. Mam też omę Martę. Hilda zaszywa mi dziury w spodniach jak je zrobię. Jest najlepszą kucharką jaką znam. Robi smaczne mięso mielone. Lubię grać z nią w różne gry, bo zawsze wygrywam.
 
Agnieszka Konieczna PP w Raciborzu – Ocicach
Mam czteroletniego brata Kamila. Babcia Anna mieszka w Ocicach. Jak ją odwiedzam, to zawsze coś dostaję – a to słodycze, a to owoce. Ona potrafi się ładnie ubrać. Kiedy jestem u niej to rysuję, koloruję i wycinam. Moja babcia jest czuła i opiekuńcza.
 
Barbara Kałuża PP w Raciborzu – Ocicach
Jestem sześciolatką i mam siostrę Ewę o 2 lata starszą. Mam 2 babcie – Hildegardę i Ernę. Pierwsza mieszka w Raciborzu i ma długie włosy. Trochę czarne, a trochę siwe. Zaplata warkocze dookoła głowy. Jadam u niej śniadania, najbardziej lubię kolorowe kanapki. Wspólnie śpiewamy piosenki.
 
Dawid Breitschedel PP w Raciborzu – Ocicach
Moja siostra ma 17 lat, a ja 6. Mam dwie bacie – Małgosię i Elę. Babcia Małgorzata mieszka z dziadkiem Jerzym w Ocicach. Ona ma czerwone włosy i lubi uprawiać sport. Ze mną często grywa w karty, w wojnę. Robi mi pyszne zupy ogórkowe. Lubię ją za wszystko.
 
Kaja Mirosław PP nr 23 w Raciborzu
Babcia Alinka ma długie, czarne, kręcone włosy i mieszka w Raciborzu na ul. Społecznej. Lubimy oglądać razem telewizję, zwłaszcza bajki, bo dziadek ma takie jetiksplay i tam jest mnóstwo bajek. Czasem też z babcią malujemy domy, pieski i koty. Bardzo ją kocham za to, że jest dla mnie dobra i daje mi dużo słodyczy, bo u babci jest dużo.
 
Mateusz Bujnowski PP nr 23 w Raciborzu
Mam dwie babcie – Ginkę i Tereskę. Opowiem o babci Teresce. Lubię się z nią bawić, najbardziej w chowanego, i rysować auta, a niekiedy pieski, drzewa i domki. Oglądamy też telewizję lub chodzimy na spacer do parku. Niekiedy babcia zabiera mnie na sanki. Kocham ją za to, że daje mi dużo cukierków i wychodzi ze mną na dwór.
 
Julia Raszka PP nr 23 w Raciborzu
Babcia Jadzia jest kochana, bo kupuje mi dużo słodyczy i pozwala z Sarką – naszym psem – wychodzić na dwór. Poza tym kupuje mi różne fajne rzeczy. Lubię jak gotuje mi naleśniki z dżemem i serem i jak oglądamy różne filmy w telewizji. Babcia pracuje w surowcach wtórnych, żeby mieć pieniążki.
 
Andrea Wojak PP w Krzanowicach
Babcia Anna mieszka razem z nami. Kocham ją ponieważ jest dobra, robi mi na drutach skarpety i piecze pyszne ciasta. Ma siwe włosy i jest już starsza. Chodzi w spódnicach. Lubi się ze mną bawić w różne gry. Pomaga mi w odrabianiu lekcji. Jest bardzo wesoła, często się śmieje. Najbardziej wtedy, jak przyjdą do niej goście na urodziny.
 
Kaja Kosel PP w Krzanowicach
Moja oma ma na imię Brygida, ale my mówimy na nią Gita. Razem jeździmy na koncerty do szkoły muzycznej do Raciborza, bo moja siostra gra na fortepianie. Wiosną i latem pomagam jej w ogródku. Razem się bawimy. Bardzo się śmieje, jak do niej przychodzę. Oma potrafi jeździć autem.
 
Szymon Pluta PP w Krzanowicach
Babcia Helena pracuje w przedszkolu. Gotuje pyszne obiady i ciasta. Lubi się ze mną bawić i wtedy się śmieje. Szczególnie, jak bawimy się autami. Babcia najbardziej lubi limuzyny. Pomaga mi w pracach domowych. Kocham ją za to, że się ze mną bawi i opiekuje się mną. Ja jej za to pomagam myć gary i wycierać naczynia.
 
Natalia Małek PP w Samborowicach
Z babcią Elą gram w karty, najchętniej w „oko”. Razem mieszkamy. Babcia lubi jeść makaron z grzybami, ciastka i pić kawę. Dobrze gotuje. Ma kręcone ciemne włosy. Uśmiecha się, jak gra w karty, ale jak robi obiad to jest poważna. Kocham ją za to, że zawsze mi coś kupi i jest dla mnie dobra. Czesze mnie, robi warkoczyki i pomaga w lekcjach.
 
Michaela Pośpiech PP w Samborowicach
Z babcią Reginą bawimy się w sklep. Jak do niej przyjeżdżam, to gotuje mi obiad. Jest fajna, bo się uśmiecha. Opiekuje się mną. Jest ładna, fajnie się ubiera, w spódniczki i bluzki. Lubi gotować i podlewać kwiatki na balkonie. Dobrze jeździ na rowerze. Kocham ją za to i życzę jej, żeby dużo żyła i miała dużo pieniędzy.
 
Aleksandra Hurycz PP w Samborowicach
Babcia Tereska ubiera się w długie spódniczki. Ma siwe włosy. Lubi sprzątać i nadawać totolotka. Kupuje mi różne rzeczy – cukierki i lalki i bardzo ją za to kocham. Jest bardzo wesoła. Mieszka w Raciborzu i cieszy się, że do niej przyjeżdżam. Dla ozdoby hoduje rybki. Lubi pić herbatę z cytryną i oglądać telewizor.
 
Aleksandra Pieła PP w Pogrzebieniu
Babcia Danusia mieszka w Raciborzu i czasami przyjeżdżam do niej na obiad. Zawsze zjem wtedy coś dobrego. Czasami u niej śpię. Razem robimy ciasta i babki. Bawimy się klockami, w sklep. Chodzimy razem na zakupy, na sanki. Babcia jest super. Ma rude włosy. Ładnie się ubiera. Mieszka w bloku i jak u niej jestem, to jeździmy razem windą.
 
Kacper Śliwa PP w Pogrzebieniu
Babcia Jasia zrobiła mi na drutach bluzkę. Często do niej jeżdżę, a jak jestem chory, to ona przyjeżdża do mnie. Razem robimy dobre rzeczy – pieczemy ziemniaki i ciasta. Najbardziej lubię truskawkowe. Babcia lubi chodzić na działkę, do sklepu i stroić choinkę.
 
Rafał Miczek PP w Pogrzebieniu
Moja babcia ma żółte włosy. Ubiera się w spódnice. Lubię się z nią bawić autkami. Gotuje dobre obiady. Najbardziej smakują mi kotlety i kartofle. Mieszka razem z nami. Sprząta, gotuje, pierze. Opiekuje się mną, jak nie ma rodziców. Często się uśmiecha. Lubi sadzić w ogródku kwiatki, oglądać serial „M jak Miłość” i „Jaka to melodia”. Czasami śpiewa. Kupuje mi słodycze.
 
Artur Szałkowski PP w Kobyli
Babcia Teresa jest dobra, bo mi gotuje dobre rzeczy. Bawimy się razem na dworze, lepimy bałwana, śnieżki i zjeżdżamy na sankach. Ładnie się ubiera. Jeździ samochodem i nosi spódnice. Jak u niej jestem, to bawimy się autkami i żołnierzykami. Czasami daje mi słodycze. Oglądamy bajki. Babcia ma ogród i hoduje w nim groszek, ogórki i maliny.
 
Karina Starok PP w Kobyli
Babcia Stenia gotuje dobre rzeczy. Pozwala mi chodzić na dwór, pilnuje mnie i się ze mną bawi. Ostatnio ulepiła ze śniegu śmieszną babę. W domu chodzi w spodniach, ale jak gdzieś wychodzi, to ubiera spódniczki. Lubi gotować, szyć i robić na drutach. Potrafi grać na komputerze.  Umie kierować autem. Jeździmy razem na wycieczki.
 
Monika Walenko PP w Kobyli
Babcia Agnieszka ma siwe włosy i zawsze chodzi w fartuchu. W ogródku ma kwiatki i lubi je podlewać. Potrafi zrobić płatki na mleku. Lubi oglądać filmy i czytać książki. Pomagam jej w gotowaniu. Kocham ją, że się mną opiekuje. Jak jestem chora daje mi lekarstwa, opowiada bajki. Razem bawimy się z pieskiem. Pomaga mi w nauce i robić szlaczki.
 
Magda Stanik PP 3 w Raciborzu
Z babcią Romą mieszkam. Ma siwe włosy, jest niska, lubi zielony kolor ubrań. Najczęściej robimy razem jakieś kluski, bo babcia dużo pracuje w kuchni. Zimą najbardziej lubi gotować, a w lecie być w ogródku. Kocham ją, bo mną się zajmuje. Przychodzi po mnie do przedszkola. Życzę jej, żeby była zdrowa.
 
Marcin Lopocz PP 3 w Raciborzu
Mom trzy babcie, ale powiem o jednej - omie Eli, która mieszka ze mną. Spędza ze mną nojwięcej czasu. Kiedyś razem pojechaliśmy do masarza kupić mięso. Chodzę z nią na pole, niekiedy z nią w niedzielę robię obiad - pomagam jej robić kotlety, buchta i tort jak mom urodziny. Zawsze mnie kajś weźmie jak kajś jedzie. Pozwoli mi gry puszczać na telewizorze i bawić się u niej w pokoju.
 
Robert Głombik PP 3 w Raciborzu
Oma Marta piecze kołocz, daje cukierki, idzie na spacer ze mną, idzie na dwór i daje jeść kurom, wypuści psa a on skacze po nas - lubi to. Idzie z nami do ciotki Teresy. Piecze bochenki z posypką, potem to tnie nożem, smaruje masłem i jemy. Lubi se siednąć abo legnąć i opowiadać nam bajki.