Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 45 (681) Data wydania: 08.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Samuel Miera z PP w Budziskach
Moja babcia nazywa się Cila i mieszka w Rudach Kozielskich. Jak ją odwiedzam to się bardzo cieszy. Kocham ją, bo zawsze mi coś kupuje i bawimy się w różne rzeczy. Ona ma białe włosy i mnie bardzo kocha. Najbardziej lubię jak kupuje mi jajko-niespodziankę, bo tam są zabawki i nigdy nie wiadomo jakie. Ostatnio miałem takie straszydełka, ale się nie bałem.
 
Mateusz Pawłowski z PP w Budziskach
Babcia Władzia ma takie czarno-pomarańczowe włosy, jest gruba i niska i ubiera się w sukienki. Mieszka w Kuźni w lesie. Lubię do niej jeździć, bawię się wtedy z dziadkiem klockami a babcia gotuje nam obiad. Bardzo ją kocham i czasem u niej śpię. Chodzę też z babcią do sklepu a ona kupuje mi miśki i czekoladę.
 
Dominik Depta z PP w Budziskach
Moja babcia jest wielka i gruba i ma biało-czarne włosy. Przaję jej za to, że mi kupiła w Niemczech taki fajny pulower biało-granatowy. Zawsze jak jest w Niemczech kupuje mi też zabawki. Niekiedy się ze mną bawi albo czyta mi bajki o smokach. Druga babcia mieszka za polem, ma czarne włosy i jest duża. Często ją odwiedzam. Lubię jak gotuje mi ryż i jajka.
 
Jessica Horwat z PP nr 15 w Raciborzu
Bardzo kocham moją babcię Władzię. Robi dużo dobrych rzeczy, na przykład dobre herbaty, zupę z makaronem, którą lubię. Jest dobra dla wszystkich. Lubię do niej chodzić. Bawimy się razem ludzikami, kolorujemy obrazki. Życzę mojej babci wszystkiego najlepszego. Chciałabym jej dać małą różę, żeby jej sprawić radość.
 
Alek Czerner z PP nr 15 w Raciborzu
Mam dwie babcie - Krysię i Marysię. Z babcią Krysią robimy różne ciekawostki. Jak jestem chory, to babcia przychodzi pilnować mnie i moją siostrę. Bawimy się wspólnie. Kocham ją dlatego, że jest dobra dla ludzi, nie odmawia jak ją poproszę, żeby mi pomogła. Babcię Marysię kocham za to, że jest tak samo dobra jak babcia Krysia.
 
Kamil Kustos z PP nr 15 w Raciborzu
Moja babcia Magda jest bardzo dla mnie dobra. Bawi się ze mną w piłkę, pozwala mi pomagać dziadkowi w cięciu drewna. Bawimy się w chowanego. Najbardziej lubię z babcią pisać i malować, kolorować. Kocham ją, bo mnie bardzo, bardzo kocha. Po prostu tak jak babcia. Wszystko dla mnie robi. Życzę jej, żeby była zdrowa i miała bardzo dużo szczęścia.
 
Michaela Tosta z PP w Turzu
Babcia Sztefa ma 45 lat. Ona ma czerwone z tyłu włosy i pasemkę. Bardzo dobrze gotuje kluski i kotlety. Jak nie mam co robić i mi się nudzi to zawsze mi mówi co mam robić i pociesza mnie jak jest mi smutno. Babcia się ze mną uczy, pilnuje gospodarstwa, karmi kurczęta, małe cieliki i gęsi. Kocham ją za to, że zawsze mi pomaga.
 
Dawid Depta z PP w Turzu
Mam dwie babcie, oma Agnes mieszka w Kobylicach a oma Hilda w Turzu. Czasami do omy Hildy idę na obiad, najbardziej lubię kartofle z kiszką. Lubię też jak opowiada mi jaką miała kiedyś gospodarkę, że miała barany, świnie, kozy. Babcia ma szare włosy, trochę z czarnym. Do drugiej babci często jeździmy. Ona się wtedy cieszy i robi nam kawę a ja idę zbierać jajka jak są.
 
Krystian Mikołajek z PP w Turzu
Moja babcia nazywa się Truda i mieszka ze mną. Ona bardzo lubi gotować, robi pyszną zupę ogórkową a na drugie danie kartofle i mięso. Umie też piec ciasta, mnie najbardziej smakuje truskawkowe z galaretką. Często patrzymy razem na telewizor, na „M jak miłość”. Babcia jest niska, ma czarne włosy i kupuje mi cukierki.
 
Justyna Łaciok z PP nr 12 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Stenię i Krysię. Babcia Stenia jest chora, więc wszyscy się nią opiekujemy. Kiedy się lepiej czuje pomaga mi, rysujemy, robimy pudełka. Gotujemy obiady. Z babcią Krysią chodzę na spacery. Przyprowadza mnie z przedszkola do domu. Szyje ze mną ubranka dla lalek. Czyta mi książki. Pomaga mi rozwiązywać łamigłówki.
 
Justyna Łaciok z PP nr 12 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Stenię i Krysię. Babcia Stenia jest chora, więc wszyscy się nią opiekujemy. Kiedy się lepiej czuje pomaga mi, rysujemy, robimy pudełka. Gotujemy obiady. Z babcią Krysią chodzę na spacery. Przyprowadza mnie z przedszkola do domu. Szyje ze mną ubranka dla lalek. Czyta mi książki. Pomaga mi rozwiązywać łamigłówki.
 
Justyna Michalewicz z PP nr 12 w Raciborzu
Babcia Krysia gotuje, opiekuje się mną jak jestem chora, pomaga dziadkowi. Do babci Lucyny chodzę czasami w odwiedziny. Ma ona kotka Tuptusia i pieska Filipa, którymi się opiekuje. Przychodziła po mnie do przedszkola i mogłam u niej spać. Kocham moje babcie, bo są dobre - gotują, sprzątają, bawią się ze mną i dobrze wszystkim radzą.
 
Paulina Michniewicz z PP nr 12 w Raciborzu
Moja babcia Irena jest dla mnie dobra, bawi się ze mną, gotuje obiady. Kocham ją bardzo. Mogę na niej polegać. Ma psa Kubę. Zawsze się ze mną bawi. Życzyłabym jej najbardziej zdrowia, a jakby zachorowała, to niech szybko wróci do zdrowia.