Poniedziałek, 25 września 2017

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

ARTIMEX - zdjęcia stomatologiczne

01.03.2005 00:00
Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, trudno sobie wyobrazić diagnostykę i terapię schorzeń zębów, jamy ustnej, szczęki i żuchwy bez badań rtg. Zdjęcia rtg pozwalają (przy minimalnych dawkach napromieniowania), ustalić niezbędny zakres zabiegów stomatologicznych.
W lutym tego roku, na rynku raciborskim pojawiła się firma ARTIMEX, wykonująca zdjęcia rentgenowskie. Rozmawiamy z właścicielem firmy, Adamem Cybulskim.
- Co skłoniło Pana do otwarcia Gabinetu Radiologii Stomatologicznej w Raciborzu?
- Przede wszystkim dobro i wygoda pacjenta oraz wymogi nowoczesnej stomatologii. Pierwszy gabinet Radiologii Stomatologicznej otworzyłem prawie 10 lat temu w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo często zdarzało się tak, że połowa pacjentów to byli ludzie z Raciborza i okolic. Po zbadaniu rynku okazało się, że brak tu fachowego gabinetu do wykonywania bardziej skomplikowanych zdjęć zębów. Powstał więc gabinet, dzięki temu pacjenci oszczędzają również czas.
- Dlaczego my, jako pacjenci, powinniśmy wykonywać zdjęcia rentgenowskie?
- Diagnostyka i terapia schorzeń zębów oraz jamy ustnej, a także szczęki i żuchwy bardzo często wymaga badania rentgenowskiego. Wartość informacyjna zdjęcia rtg stała się ważną jakością przynoszącą korzyści pacjentowi. Zdjęcia rentgenowskie wykonuje się w celu np. diagnostyki próchnicy, w endodoncji czyli leczeniu kanałowym lub sprawdzeniu obecności zębów czy zawiązków zębowych. Takie zdjęcie ułatwia lekarzowi postawienie prawidłowej diagnozy i zaplanowanie leczenia.
- Jakim sprzętem dysponujecie Państwo w gabinecie?
- W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszą wiedzę i najnowszy sprzęt. Placówka wyposażona jest w aparat rentgenowski do zdjęć zębowych  francuskiej firmy TROPHY, to światowy lider jeśli chodzi o tego typu sprzęt, oraz ORTHOCEPH OC 100 fińskiej firmy Instrumentarium Imaging do zdjęć panoramicznych i cefalometrycznych. Dzięki sprzętowi o wysokiej jakości, pacjent wykonujący prześwietlenie jest chroniony poprzez możliwość doboru indywidualnej dawki promieniowania. Ograniczenie promieniowania jest możliwe nawet do 60% w stosunku do starszych aparatów. Czas oczekiwania na odbiór zdjęcia to ok. 10 minut.
- Jakie zdjęcia można wykonać w gabinecie?
- W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia: pantomograficzne (uzębienia i stawów, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok i cefalometryczne) oraz  wewnątrzustne (w technice kąta prostego, skrzydłowo-zgryzowe i zgryzowe). 
- Czy wymagana jest wcześniejsza rejestracja?
- Nie. Aby wykonać zdjęcie nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy zgłosić się w godzinach 9.00- 19.00 od poniedziałku do piątku w gabinecie przy ul. Londzina 31/2 w Raciborzu. Aby uzyskać więcej informacji można się z nami skontaktować pod nr telefonu 415 41 13. Serdecznie zapraszamy!

  • Numer: 9 (672)
  • Data wydania: 01.03.05