Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (558/559) Data wydania: 18.12.02

Noworodki

Nazywam się Jessica Sobeczko. Jestem córeczką Jolanty i Adama. Przyszłam na świat 20 listopada, o godz. 6.30. Kiedy rozległ się mój pierwszy krzyk ważyłam 3050 g i mierzyłam 54 cm. Świat jest piękny! Pragnę poznać jak najszybciej wszystko co mnie otacza. Mieszkam z rodziną w Raciborzu.

Mam na imię Sławek. Teraz jest nas czworo. Ja, mój 13-miesięczny brat Paweł, mama Iwona i tatuś Henryk Hulbój. Stanowimy szczęśliwą rodzinkę. W dniu narodzin, a było to 27 listopada o godz. 4.00, ważyłem 3060 g i mierzyłem 55 cm. Teraz z przyjemnością poznaję wszystko co mnie otacza. Mieszkam w Raciborzu.

Nazywam się Michał Wiktor Ryczkowski. Jestem pierwszym upragnionym dzieckiem Bożeny i Grzegorza. 23 listopada wydałem swój pierwszy donośny krzyk. Zegar wskazywał godzinę 5.02. Panie pielęgniarki zważyły mnie i zmierzyły, co dało wynik 3890 g i 60 cm. Teraz jestem już w domu w Raciborzu. Wciąż rosnę i przybieram na wadze. Na moje narodziny, prócz rodziców, czekali z niecierpliwością dziadkowie, babcie i bratankowie: 4-letnia Emilka i 6-letni Miłosz.

Mam na imię Adriana. Przyszłam na świat 22 listopada w nocy, gdy zegar wskazywał godz. 1.10. Moje wymiary wynosiły wtedy 3450 g i 56 cm, ku ogromnemu zadowoleniu wszystkich. Jestem córeczką Katarzyny i Rajnholda Sczyrbów, ich drugim dzieckiem. Mój braciszek Robert ma 4 lata. Mam też dziadka, babcię i omę. Wszyscy bardzo mnie kochają. Mieszkamy w Raciborzu na Płoni.

To ja, Dominika! Mamusia Aleksandra i tatuś Dariusz Chluba nie mogli się już doczekać, kiedy na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko, czyli ja. Zrobiłam im niespodziankę 26 listopada o godz. 16.45. Ważyłam wtedy 2980 g i miałam 54 cm długości. Teraz z mojego łóżeczka mam okazję poznać tych, którzy czekali na mnie z niecierpliwością. To prócz rodziców babcie Irena i Rita oraz dziadkowie Feliks i Włodzimierz. Bardzo ich kocham - z wzajemnością.

Cześć! Przyszłam na świat 28 listopada o godz. 4.10. Jak na razie miałam niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami, ale zapamiętałam wagę, na której położono mnie zaraz po urodzeniu. Wskazywała 2600 g przy długości 52 cm. Mieszkam w Raciborzu z rodzicami Beatą i Karolem Kwiatkowskimi oraz rodzeństwem.

Cześć! Nazywam się Nicol Kampik. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę Izabelę i tatusia Romana! Jestem ich pierwszym dzieckiem. Świat ujrzałam po raz pierwszy 27 listopada o godz. 7.30. Ważyłam 3000 g przy długości 51 cm. Mieszkamy w Strzybniku. Z moich narodzin ogromnie ucieszyły się też babcie Urszula i Barbara oraz dziadek Henryk.

Witajcie, to ja - Mateusz Sztetner, pierwsze dziecko - synek Katarzyny i Marka. Ujrzałem świat po raz pierwszy 26 listopada o godz. 18.55.  Ważyłem 3150 g przy długości 55 cm. Teraz spędzam czas głównie na jedzeniu i spaniu, a najbezpieczniej czuję się w ramionach mojej mamusi. Tata jest mną zachwycony. Oboje bardzo mnie kochają. Rozpieszczają mnie również babcie i dziadkowie. Mieszkam w Raciborzu.

Cześć, to ja Monika! Przyszłam na świat 2 grudnia o godz. 6.30. Ważyłam wtedy 3640 g przy długości 57 cm. Mam siostry - Anetkę, która ma 6 lat i 5-letnią Kasię oraz 3-letniego braciszka Pawełka.  Nasi rodzice Grażyna i Tomasz Gnoińscy bardzo nas kochają. Mieszkamy w Kietrzu.