Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (519) Data wydania: 13.03.02

Noworodki

Witajcie, nazywam się Kacper Sobotka. Jestem drugim dzieckiem Małgorzaty i Sławomira, wspaniałym owocem ich miłości. Urodziłem się 18 lutego, 15 minut po godz. 14. Ważyłem w dniu narodzin 3550 g przy długości 59 cm. Mieszkam w Krzyżanowicach. W domu czeka na mnie 2,5-letnia siostrzyczka Klementyna.


Mam na imię Karolina. Mamusia urodziła mnie 21 lutego, o godz. 15.45. Jestem trzecim dzieckiem Jolanty i Andrzeja Kowacz z Chałupek. W dniu narodzin ważyłam 3100 g i mierzyłam 53 cm. Z moich narodzin ucieszyły się moje siostrzyczki - 12-letnia Beata i mająca rok i siedem miesięcy Kasia.

Jestem pierwszym, upragnionym dzieckiem Marioli i Romualda Paris z Nędzy. Swój pierwszy oddech zaczerpnęłam 22 lutego o godz. 8.50. Chwilę później oznajmiono, że ważę 2650 g i mierzę 53 cm. Na moje narodziny czekały też dwie babcie i dwaj dziadkowie, którzy bardzo mnie kochają.

Witajcie. Nazywam się Amadeus Kruty. Jestem synem Alicji i Marka, ich pierwszym dzieckiem.  Oczka otworzyłem po raz pierwszy 22 lutego o godz. 16.45. Ważyłem wtedy 3400 g i mierzyłem 55 cm. Mieszkam w Raciborzu. Z moich narodzin  ucieszyły się również babcie Urszula i Kazimiera, dziadek Zenon i sąsiadka Justyna.

Cześć! To ja, córeczka Krystyny i Dariusza Gronowiczów, ich drugim dzieckiem. Od 21 lutego, a dokładnie od godz. 16.45 mogę przyglądać się otaczającemu mnie światu.  Jak na razie miałam niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami, zdążyłam jednak poznać wagę, na której mnie położono tuż po urodzeniu. Ważyłam 3600 g przy długości 57 cm. Mam siostrzyczkę Patrycję, która skończyła 5 lat. Mieszkam w Raciborzu.

Witajcie! Mam na imię Rafaela i jestem pierwszym dzieckiem Katarzyny i Rajmunda Fiegler. Przyszłam na świat 17 lutego. Zegar wskazywał godz. 17.35. Ważyłam 2650 g,  mierzyłam 53 cm. Mieszkam w Raciborzu-Ocicach. Moi rodzice ogromnie mnie kochają i troszczą się o mnie. Świat jest piękny!

21 lutego był dla moich rodziców Bożeny i Grzegorza Żukowskich dniem szczególnym, bowiem wtedy o godz. 7.40 przyszło na świat ich drugie dziecko, czyli ja - Dawid. Ważyłem 2900 g i miałem 55 cm długości. Na razie spędzam czas głównie na jedzeniu i spaniu, a najbezpieczniej czuję się w objęciach mojej mamy. Tatuś jest mną zachwycony. Zabrał mnie i mamusię do domu, gdzie już czekał na mnie braciszek 3-letni Rafał. Mieszkamy w Raciborzu.

Mam na imię Dominik. Urodziłem się 21 lutego o godz. 18.20. Moje wymiary wynosiły wówczas 3700 g i 58 cm. Rodzice Judyta i Piotr Okrent ogromnie się cieszą z moich narodzin. Mam siostrę 10-letnią Justynę. Mieszkamy w Owsiszczach.

Mam na imię Sandra. Zadziwia mnie świat, który oglądam od 23 lutego, godz. 16.45. Moje wymiary wynosiły wtedy 3100 g i 54 cm. Moimi rodzicami są Anna i Piotr Poznańscy. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Mieszkamy w Pietrowicach Wielkich. Z moich narodzin ogromnie ucieszyły się babcie i dziadkowie.

Mam na imię Jakub. 25 lutego, piętnaście minut przed godziną 14, szpitalną ciszę przerwał mój donośny głos. Musiałem przecież jakoś zaznaczyć swoją obecność na tym świecie! Panie pielęgniarki szybko mnie zważyły i zmierzyły, co dało wynik 3250 g i 55 cm. Po paru dniach pożegnałam się z nimi i razem z rodzicami Patrycją i Sebastianem Głogiewiczami pojechałem do domu w Nowej Cerekwi, gdzie czekali już na mnie dwaj dziadkowie, dwie babcie, wujek Wiktor i ciocia Magda.

Witajcie. Jestem synem Weroniki i Andrzeja Grzesik. Przyszedłem na świat 23 lutego w nocy. Zegar wskazywał godzinę 2.25. Mamusia nie wyspała się, ale i tak była to jedna z najpiękniejszych nocy w jej życiu. Oznajmiono jej, że ważę 3400 g i mam 54 cm długości. W domu czekała już na mnie siostrzyczka Wioletta, która ma dwa latka. Mieszkam w Siedliskach.

Nazywam się Sebastian Naumowicz. Jestem trzecim dzieckiem Ewy i Zygmunta. Przyszedłem na świat 27 lutego, dwadzieścia pięć minut po godz. 17. Ważyłem 3600 g i miałem 58 cm długości. Mam 8-letnią siostrę Sylwię i 9-letniego brata Marcina. Mieszkamy w Adamowicach.

Ujrzałem świat po raz pierwszy 28 lutego, pięć minut przed godz. 17. Rodzice Gabriela i Waldemar Solich postanowili, że dadzą mi na pierwsze imię Daniel, na drugie Piotr. Moje wymiary wynosiły: 3750 g i 56 cm. Mam siostrzyczkę Klaudię, która skończyła 4 latka. Mieszkamy w Raciborzu.

Marta Cichoń - to właśnie ja. Tak się złożyło, że przyszłam na świat 26 lutego, dwadzieścia minut po godz. 11. Moje wymiary wynosiły wówczas: 2950 g i 54 cm. Rodzice Joanna i Lucjan są uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym dzieckiem! Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Jestem córeczką Katarzyny i Andrzeja Jasińskich. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatusia oraz siostry 9-letnią Angelikę i 7-letnią Małgosię! W dniu narodzin, a było to 26 lutego o godz. 6.45, ważyłam 3150 g i miałam 53 cm długości. Mieszkam w Raciborzu.

Mam na imię Mateusz. Od 23 lutego, godz. 15.35, przyglądam się moim rodzicom Karinie i Tomaszowi Kurij. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Kiedy się urodziłem ważyłem 3600 g przy długości 55 cm. Z moich narodzin ucieszyli się dziadkowie i przyjaciele. Mieszkam w Kuźni Raciborskiej.

Teraz jest nas czworo - mama Katarzyna, tatuś Andrzej, 4-letni brat Arek i ja Małgorzata Anna. Nosimy nazwisko Myga. Mamusia urodziła mnie 28 lutego o godz. 23.30. Ważyłam 3650 g i miałam 56 cm długości.