Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (518) Data wydania: 06.03.02

Noworodki

Urodziłam się 31 stycznia, o godzinie 14.30. Rodzice Agata i Marcin Herman, których jestem pierwszym dzieckiem, dali mi na imię Karolina. Kiedy zważono i zmierzono mnie po urodzeniu okazało się, że mam 3300 g
i 55 cm. Mieszkamy w Owsiszczach.

Cześć, to ja - synek Izabeli i Marka Dąbrowskich, mieszkańców Boguchwałowa. Przyszedłem na świat 14 lutego, piętnaście minut po północy. Moje wymiary wynosiły wówczas:
4250 g i 58 cm. Mam siostrzyczkę Magdę, która skończyła 3 latka.

Nazywam się Mateusz Grochowski. Jestem pierwszym, upragnionym dzieckiem Justyny i Michała, mieszkańców Raciborza. Swój pierwszy oddech zaczerpnąłem 19 lutego o godz. 21.05. Chwilę później oznajmiono, że ważę 4350 g i mierzę 58 cm.

Jestem córeczką Gabrieli i Piotra Kurek, ich piątym dzieckiem. Przyszłam na świat 13 lutego, dwadzieścia minut po godzinie 15. Zważono mnie i zmierzono - wynik: 3200 g i 54 cm. Mieszkam w Raciborzu z rodzicami i rodzeństwem: 12-letnim Mirkiem, 9-letnią Justynką, 8-letnim Danielem i 4-letnim Mariuszem.

Witajcie, nazywam się Kacper Sobotka. Jestem drugim dzieckiem Małgorzaty i Sławomira, wspaniałym owocem ich miłości. Urodziłem się 18 lutego, 15 minut po godz. 14. Ważyłem w dniu narodzin 3550 g przy długości 59 cm. Mieszkam w Raciborzu. W domu czeka na mnie 2,5-letnia siostrzyczka Klementyna.

Cześć! Nazywam się Damian Białdyga. Mój pierwszy, donośny krzyk usłyszano w raciborskim szpitalu 19 lutego o godz. 18.00. To był mój sposób na zaznaczenie swojej obecności na tym świecie! Niedługo potem mama Łucja powiedziała mi, że ważę 3650 g przy długości 55 cm. W domu w Brzeźnicy czekał na nas tatuś Piotr. Jestem pierwszym dzieckiem moich rodziców.

Urodziłam się 13 lutego, dziesięć minut po godzinie 12. Ważyłam wówczas  3850 g przy długości 57 cm. Mam 1,5-roczną siostrzyczkę Anię. Nasi rodzice Aleksandra i Marek Piechnik bardzo nas kochają. Mieszkamy w Raciborzu.

Jestem córeczką Justyny i Damiana Orłowskich, ich pierwszą upragnioną pociechą. Mój pierwszy rzyk rozległ się w raciborskim szpitalu 19 lutego, 21 minut po godz. 5. Ważyłam 2300 g przy długości 49 cm. Mieszkam w Raciborzu.

Mam na imię Dawid. Gdy zegar wskazywał godz. 19.20, a na kalendarzu widniała data 19 lutego - przyszedłem na świat. Moje wymiary wynosiły: 3150 g i 56 cm. Rodzice Alicja i Michał Tokarscy bardzo mnie kochają. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Mieszkam w Raciborzu.

 Cześć! Mam na imię Natalia. Przyszłam na świat 17 lutego o godz. 14.55. Ważyłam wtedy 3450 g i mierzyłam 54 cm. Moi rodzice Joanna i Dariusz Kozielscy są uszczęśliwieni. Bardzo kochają mnie i mojego 2,5-letniego braciszka Bartka. Mieszkamy w Owsiszczach.

Cześć! To ja, Nicol Konieczny. Od 19 lutego, a dokładnie od godz. 23.15 mogę przyglądać się otaczającemu mnie światu. Niezwłocznie poznałam też mamę Marzenę, a niedługo potem tatusia Patrycjusza. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Jak na razie miałam niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami, zdążyłam jednak poznać wagę, na której mnie położono tuż po urodzeniu. Ważyłam 3150 g przy długości 50 cm. Mieszkam w Raciborzu.

Nazywam się Daniel Burdzik. Jestem pierwszym, upragnionym dzieckiem Jolanty i Krystiana z Rudyszwałdu. Swój pierwszy oddech zaczerpnąłem 15 lutego, 26 minut po godz. 11. Chwilę później oznajmiono, że ważę 3700 g i mierzę 54 cm. Na moje narodziny czekali też babcia i dziadek, którzy bardzo mnie kochają.

19 lutego był dla moich rodziców Aleksandry i Ryszarda Rymarskich dniem szczególnym, bowiem wtedy o godz. 13.30 przyszło na świat ich drugie dziecko, czyli ja. Ważyłam 2800 g i miałam 53 cm długości. Na razie spędzam czas głównie na jedzeniu i spaniu, a najbezpieczniej czuję się w objęciach mojej mamy. Tatuś jest mną zachwycony. Zabiera mnie i mamusię do domu w Nędzy, gdzie już czeka na mnie siostrzyczka 2,5-letnia Maja.

Jesteśmy bliźniętami. Przyszliśmy na świat 19 lutego. Ja chłopczyk o godz. 13.00, a moja siostrzyczka pięć minut później. Ważyłem 2900 g przy długości 52 cm, a siostra 2500 g mierząc 51 cm. Naszymi ukochanymi rodzicami są Joanna i Roman. Mamy też braciszka Michała, który skończył 2,5 roku. Jesteśmy mieszkańcami Raciborza.

Witajcie. Jestem córeczką Sabiny i Jerzego Galli. Oczka otworzyłam po raz pierwszy 20 lutego o godz. 15.45. Ważyłam wtedy 3300 g i mierzyłam 56 cm. Mieszkam w Raciborzu. W domu czekała na mnie siostrzyczka Kinga, która ma 2 latka.

Mam na imię Szymon. Zadziwia mnie świat, który oglądam od 19 lutego, godz. 12.19. Moje wymiary wynosiły wtedy 2750 g i 52 cm. Moimi rodzicami są Jolanta i Eugeniusz Śliż. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu. Z moich narodzin ogromnie ucieszyła się mała Agatka i babcia Maria.

Urodziłem się 19 lutego, dziesięć minut przed godz. 23. Moje wymiary wynosiły wówczas 3700 g i 58 cm. Rodzice Ewa i Kazimierz Czapek ogromnie się cieszą z moich narodzin. Mam siostry 10-letnią Agnieszkę i 3-letnią Kasię oraz 7-letnich braci Tomasza i Pawła, którzy są bliźniakami. Mieszkamy w Raciborzu.

Mam na imię Patrycja. Mamusia urodziła mnie 20 lutego, pięć minut po północy. Jestem pierwszym dzieckiem Jadwigi i Sebastiana Rzotki z Raciborza-Markowic. W dniu narodzin ważyłam 3700 g i mierzyłam 57 cm. Z moich narodzin ucieszyły się także dwie babcie, dwóch dziadków, dwie prababcie i pradziadek.