Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Przejście graniczne Gołkowice-Zawada tymczasowo zamknięte

13.10.2020 20:52 | 0 komentarzy | (q), art

13 października o godzinie 20.30 czeska straż zamknęła przejście graniczne Gołkowice-Zawada. Powód: płynąca tam rzeka Piotrówka wylała. Jadący jutro do pracy w Czechach muszą wybierać objazdy.

Przejście graniczne Gołkowice-Zawada tymczasowo zamknięte
Przejście graniczne Gołkowice-Zawada zostało zamknięte
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Woda na jezdni pojawiła się najpierw w okolicy punktów handlowych, znajdujących się tuż za przejściem granicznym po czeskiej stronie. O tym, że przejście może zostać lada moment zamknięte, powiedział nam Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. I rzeczywiście o godz. 20.30 na przejściu pojawiła się jednostka czeskiej straży pożarnej, która na moście granicznym ustawiła zakaz wjazdu. 

Osoby udające się do pracy w Czechach i z niej wracające muszą w najbliższym czasie szukać innego przejścia granicznego.

Ponadto z powodu opadów warto uważać na drogach. Szczególnie na tych wyeksploatowanych o nierównych nawierzchniach pojawiły się spore kałuże. Wjechanie w nie z dużą szybkością może spowodować poślizg pojazdu. Kierowcy uważajcie, tym bardziej że nie wiadomo czy pod kałużą nie kryje się dziura w jezdni. W takich warunkach łatwo uszkodzić zawieszenie.