Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Eko przedszkolaki z Chwałowic

28.04.2018 11:32 | 0 komentarzy | kama

„Każdy przedszkolak na całym świecie, chce żyć na czystej planecie” - pod takim hasłem odbyła się  zorganizowana przez Przedszkole nr 14 im. J. Korczaka w Rybniku IV Olimpiada Ekologiczna,  którą swoim honorowym patronatem objął  Prezydent Miasta Rybnika.

Eko przedszkolaki z Chwałowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej odbył się 23 kwietnia, w sali gimnastycznej zaprzyjaźnionego z placówką IV LO im. M. Kopernika w Rybniku. Olimpiada okazała się być idealnym wstępem do obchodów Dnia Ziemi w dzielnicy Chwałowice, które miały miejsce następnego dnia.

Choć to już kolejna edycja Olimpiady, która przez lata podejmowała różne tematy z zakresu Ekologii, to tym razem zwiększyła ona swój zasięg na skalę wojewódzką, a to za sprawą zaproszonych do uczestnictwa placówek przedszkolnych, spoza naszego miasta. W rozgrywkach udział wzięły dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Nieborowicach, Przedszkola NR 2 im. Stanisława Kostki w Wilczy, Przedszkola nr 32 w Rybniku- Kamieniu oraz z Przedszkola nr 13 im. M. Kownackiej w Rybniku.

Przedszkolaki w różnorodnych eko konkurencjach zaprezentowały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i segregacji odpadów, oczyściły planetę ze śmieci, a także wykazały się sprawnością fizyczną i celnym okiem w eko rozgrywkach sportowych.

Prócz tego, drużyny zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w krótkich scenkach teatralnych o ekologicznej tematyce .

Nie brakowało uśmiechów i dobrej zabawy. Zarówno dzieci, nauczyciele, jak i zaproszeni goście bawili się znakomicie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni eko pucharem, dyplomami oraz upominkami.

/Materiały prasowe/