Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Najdziwniejszy dom na świecie jest w Brzeziu?

18.08.2020 15:03 | 0 komentarzy | mad

Kreatywne zajęcia w bibliotece w Brzeziu cieszą się popularnością wśród młodych mieszkańców dzielnicy. Za nami kolejne spotkanie ze sztuką w ramach akcji „Lato z biblioteką” – tym razem uczestnicy zaprojektowali i wykonali najdziwniejsze domy na świecie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W lipcu dzieci poznały rysunki naskalne i rzeźby. Teraz zmierzyły się z tematem architektury. Na początku uczestnikom pokazano najważniejsze, najpiękniejsze, ale również najdziwniejsze budowle w historii ludzkości. W części artystycznej dzieci wcieliły się w role słynnych architektów, projektując swoje domy oraz opowiadając przed całą grupą o swojej pracy. Zwieńczeniem zajęć było wspólne budowanie przestrzennego zamku.

Ostatnie zajęcia literacko- plastyczne, podczas których dzieci będą malować na płótnie, odbędą się w najbliższy czwartek 20 sierpnia w godz. 11-14 w bibliotece w Brzeziu (ul. Myśliwca 9). Na zakończenie wakacji, 28 sierpnia zaplanowano z kolei wystawę wszystkich prac, które powstały w trakcie zajęć. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki tj. 11.00-17.00.

źródło: MiPBP Racibórz