Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Woda i ścieki nie zdrożeją w przyszłym roku

14.11.2012 00:09 | 0 komentarzy | ma.w

Z tą dobrą nowiną prezydent Lenk i zastępcy będą jeździli po dzielnicach. O braku podwyżek jako pierwszym opowiedzieli mieszkańcom Brzezia. - Bo już drożej nie można - usłyszeli od nich.

Woda i ścieki nie zdrożeją w przyszłym roku
W Brzeziu prezydent Raciborza Miorsław Lenk poinformował o stawkach za wodę i ścieki w 2013 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2012 roku taryfa opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków nie była podwyższana. W przyszłym roku także mają obowiązywać stawki sprzed dwóch lat (3,62 zł za m3 wody i 8,04 zł za m3 ścieków - ceny z VAT) - Jesteśmy po rozmowach z prezesem Krzysztofem Kubkiem z ZWiK. Kolejny rok nie musimy podwyższać cen wody i ścieków w mieście - władze traktują te zapowiedzi w kategoriach osiągnięcia i podkreślają, że zamrożone stawki nie byłyby możliwe bez inwestycji w budowę kanalizacji w dzielnicach i modernizację oczyszczalni ścieków.

- Miasta, które tego nie zrobiły zaczynają teraz dźwigać stawki opłat. Ponoszą kary, które także byśmy zapłacili gdyby nie decyzja o uregulowaniu gospodarki wodno-ściekowej - zaznaczył wiceprezydent Wojciech Krzyżek na pierwszym w tym roku spotkaniu samorządowców z mieszkańcami.Słuchający go w Brzeziu skomentowali gorzko, że stawki opłat są już tak wysokie, że więcej płacić za wodę i ścieki już się nie da.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych