Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czym się kierować przy wyborze doradztwa w zakresie funduszy unijnych?

Rozwój i modernizacja to cel większości przedsiębiorców prowadzących własną firmę, czy działalność rolniczą. W jednym i drugim bardzo pomocne są środki unijne. Jeżeli nie masz na ich temat pełnej wiedzy, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Takie usługi świadczone są przez prywatne firmy oraz instytucje działające pro bono. Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru doradcy.

Czym się kierować przy wyborze doradztwa w zakresie funduszy unijnych?

Doradztwo w sprawie funduszy unijnych – czy warto kierować się ceną usługi?

Doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych to usługa, która wymaga kompleksowej wiedzy i determinacji w działaniu. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który poszukuje pomocy w tym zakresie, masz do wyboru usługi darmowe, świadczone przez podmioty rządowe oraz takie, za które trzeba zapłacić. Te ostatnie najczęściej opierają się na pobieraniu prowizji od otrzymanych już przez klienta dotacji. 

Czy podczas wyboru doradztwa w zakresie funduszy unijnych warto kierować się ceną? Wiele zależy od tego, jakiego zakresu usług oczekujemy. Darmowe konsultacje można odbywać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, które znajdują się w całym kraju. Tam uzyskamy podstawową wiedzę na temat tego jak działają fundusze. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą rozeznać się w sytuacji, a potem już działać samodzielnie. 

Jeżeli jednak zależy nam na bardziej indywidualnych i wnikliwych poradach, warto skorzystać z jednej ze specjalizujących się w temacie firm. Pomoże ona nie tylko zyskać podstawową wiedzę, ale także wskaże jak dopracować wszystkie dokumenty, rozliczyć dotacje, czy przygotować się do kontroli projektu. 

Doradztwo w zakresie funduszy unijnych – stacjonarnie, czy przez internet?

Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych można pozyskać zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem internetu. W sieci znajduje się wiele praktycznych i sprawdzonych informacji na temat tego, jak pozyskać fundusze i jak postępować na dalszych etapach procesu. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym poruszaniu się po sieci. W gąszczu informacji łatwo bowiem natrafić również na takie, które są nieprawdziwe lub nieaktualne. 

Stacjonarnie osoba zainteresowana może zgłosić się do jednego z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, lub do prywatnej firmy zajmującej się doradztwem. W ten sposób zyskuje się pewność, że otrzymane wiadomości są prawdziwe i profesjonalne. Jeżeli zastanawiasz się więc, czym się kierować przy wyborze doradztwa w zakresie funduszy unijnych, koniecznie weź pod uwagę renomę i doświadczenie danej firmy lub innej instytucji. 

Pomoc przy pozyskiwaniu funduszy unijnych znajdziesz na: https://edoradca.pl/dotacje-unijne/aplikowanie-o-dotacje/

Podsumowanie

Doradztwo w zakresie funduszy unijnych powinno być wybierane przede wszystkim pod kątem doświadczenia konkretnego specjalisty. Dzięki funduszom można wiele zyskać, jednak ich pozyskanie wymaga szerokiej wiedzy, którą oparta jest na aktualnych wytycznych i przepisach. Z rad doradców można korzystać zarówno stacjonarnie, jak i online, jednak w tym drugim przypadku warto bardzo dokładnie weryfikować, czy osoba, z którą mamy do czynienia naprawdę jest tym, za kogo się podaje.