Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Linki sponsorowane. Co trzeba o nich wiedzieć?

16.02.2021 10:22 | 0 komentarzy | MP

Firma, która nie dba o swoją obecność w internecie, musi przygotować się na spore trudności w dotarciu do klientów. Niestety wypromowanie przedsiębiorstwa w sieci nie należy do najłatwiejszych zadań – właściwie we wszystkich branżach konkurencja jest naprawdę duża. By zaistnieć w świadomości konsumentów i ułatwić im dotarcie do naszej oferty, powinniśmy więc zadbać o różne działania na gruncie marketingu marketingowego.

Linki sponsorowane. Co trzeba o nich wiedzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z najważniejszych ich aspektów są z całą pewnością linki sponsorowane. Co należy o nich wiedzieć? Jak mogą one pomóc w budowaniu wizerunku naszej firmy?

  1. Linki sponsorowane. Czym są i w jaki sposób działają?
  2. Linki sponsorowane. Dlaczego warto z nich korzystać?
  3. Linki sponsorowane. Jak zaplanować skuteczną kampanię?

Linki sponsorowane. Czym są i w jaki sposób działają?

Linki sponsorowane to nic innego, jak linki prowadzące do promowanej witryny, za które jej właściciel zapłacił właścicielowi serwisu, gdzie zostały one opublikowane. Mogą one być umieszczone w ramach artykułu sponsorowanego, w formie wzmianki reklamowej lub w wynikach wyszukiwania. Na szczególną uwagę zasługują te pochodzące z programu prowadzonego przez Google – są one wyświetlane przed pozostałymi wynikami, co znacznie zwiększa szanse na to, że internauci w pierwszej kolejności zapoznają się właśnie z naszą ofertą. Linki sponsorowane są nie tylko łatwym sposobem na to, by czytelnicy lub użytkownicy mogli szybko dostać się na naszą stronę, ale też znacznie poprawiają pozycję w wynikach Google.

Linki sponsorowane. Dlaczego warto z nich korzystać?

Jak już wspomnieliśmy, na skorzystanie z możliwości oferowanych przez linki sponsorowane warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na możliwości, jakie dają one firmom chcącym za pośrednictwem internetu dotrzeć do nowych klientów. Wzbogacenie swoich działań marketingowych o linki sponsorowane w zdecydowanej większości przypadków przekłada się na zwiększenie ruchu na stronie i, co za tym idzie, wyższą sprzedaż oferowanych przez nas produktów lub usług oraz dotarcie do zupełnie nowych klientów.

Linki sponsorowane. Jak zaplanować skuteczną kampanię?

Stworzenie strategii przynoszącej dobre efekty nie jest łatwe i wymaga wzięcia pod uwagę różnych czynników – między innymi wysokości budżetu, który każdego dnia jesteśmy w stanie przeznaczyć na działania oraz ustalenia fraz kluczowych. Dlatego najlepiej zrobimy, powierzając je specjalistom. Ofertę poprowadzenia skutecznej kampanii linków sponsorowanych znajdziemy na stronie https://datamasters.pl/linki-sponsorowane/.

Tekst sponsorowany