Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Druk wizytówek – w trosce o Twój wizerunek

16.09.2020 11:44 | 0 komentarzy | (s)

Jak istotnym elementem jest wizytówka, wie każdy, kto sprawnie porusza się w świecie biznesu. Poznaj magię małego kartonika i zadbaj o swój wizerunek.

Druk wizytówek – w trosce o Twój wizerunek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Savoir-vivre w życiu i w biznesie

Wizytówki mają status kultowego symbolu w dziedzinie biznesowego savoir-vivre'u. Ich posiadanie kojarzy się z prestiżem i piastowaniem poważnych funkcji. Ich wymiana ma charakter niemal rytualny i określa ją szereg zasad, których musimy mieć świadomość, aby nie popełnić fatalnej gafy. W biznesie, a także w sytuacjach formalnych obowiązuje tzw. zasada precedencji. Zasady te określają kształt i przebieg sytuacji, uwzględniając np. ważność urzędową danych stanowisk. Osoba wyżej położona w hierarchii firmy bądź o większym znaczeniu, ma pierwszeństwo w przekazaniu wizytówki. Jeżeli zależy nam nawiązaniu relacji, warto zainwestować w druk wizytówek. Warto mieć świadomość, że niektóre osobistości, których wizytówki są niezwykle cenne, mogą dysponować ich dwoma rodzajami. Te, na których nie ma informacji kontaktowych, a które zostały nam wręczone, należy odczytywać jako odmowę nawiązania kontaktu. Taki zabieg bywa stosowany w celu pozbycia się osoby natrętnej, która domaga się nawiązania kontaktu. Warto pamiętać o tych fundamentalnych zasadach, aby nie dać się zaskoczyć.

Teoria w praktyce

Współcześnie nie zawsze musimy trzymać się sztywnych ram formalnych. Wszystko zależy od charakterystyki branży, w jakiej się poruszamy. Gdy trafimy na grafika komputerowego, jego wizytówka może zawierać w sobie namiastkę możliwości twórczych autora. Poza czysto informacyjnym charakterem ma dodatkowy element. Nie jest powiedziane, że wyrażanie się na wizytówkach jest zarezerwowane tylko dla tej profesji. Właściwie każdy ma pełną dowolność w tworzeniu swoich wizytówek. Można przyjąć, że im oryginalniejsza, tym lepiej dla nas. Niezależnie od tego, czy reprezentujemy siebie, czy firmę, dobrze dopasowana wizytówka zawsze zrobi dobre wrażenie.

Druk wizytówek prostszy niż myślisz

Na popularność wizytówek wpływa fakt, że druk wizytówek jest ogólnodostępny. Udając się na stronę internetową drukarni, w kilka minut możemy łatwo i wygodnie wybrać materiał, uszlachetnienie i rozmaite elementy wykończenia. Ilość nie stanowi bariery. Drukarnie są w stanie w krótkim czasie wykonać nawet duże nakłady. Jeżeli prowadzimy firmę, warto rozważyć inwestycję w wizytówki, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Dobrze wpłynie to na zewnętrzny wizerunek firmy, a pracownicy z pewnością docenią ten fakt i ich autoprezentacja zyska na jakości. Cóż może być przyjemniejszego od wręczenia komuś swojej własnej, niepowtarzalnej wizytówki?

Sprawdź ofertę druku wizytówek w drukarni online Hex Druk.

Materiał zewnętrzny